Atalanta uzela vrijedan bod na gostovanju u Milanu

Branimir Korać, HINA • ponedjeljak, 26.02.2024.

Završen je nedjeljni program 26. kola Serie A, a okončali su ga u najzanimljivijem susretu dana Milan i Atalanta...

U posljednjem nedjeljnom ogledu 26. kola talijanske Serie A nogometaši Milana i Atalante su remizirali odigravši 1:1.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Oba pogotka su postignuta u prvom poluvremenu, a Milan je poveo već u trećoj minuti kada je Portugalac Rafael Leao zatresao mrežu gostiju iz Bergama. Na samom kraju prvog dijela, u 42. minuti, jedanaesterac je za goste realizirao Koopmeiners te postavio konačnih 1;1. U nastavku se Atalanta branila i sačuvala bod na teškom gostovanju.

Hrvatski nogometaš Mario Pašalić u ovom susretu nije ulazio u igru za Atalantu. Milan je i dalje treći na ljestvici, a Atalanta na petom mjestu.

Nogometaši milanskog Intera nastavljaju dominirati ove sezone, u ogledu 26. kola pobijedili su Lecce u gostima s 4:0. Opet je razigran bio Argentinac Lautaro Martinez koji je postigao prvi i treći pogodak Intrera, u 15. i 56. minuti. Time je Martinez došao do 22 pogotka ove sezone u domaćem prvenstvu. Slavlje Intera su golovima u nastavku ogleda upotpunili Frattesi i De Vrij. Hrvatski nogometaš Marin Pongračić zbog kazne crvenog kartona nije mogao nastupiti u ovom susretu za Lecce.

Inter je uvjerljivo prvi na ljestvici. Uz utakmicu manje ima čak devet bodova više od drugog Juventusa.

Raniji dvoboj između nogometaša Cagliarija i Napolija završio je bez pobjednika, domaćin je u 96. minuti zabio gol za konačnih 1:1. Neuvjerljivi ove sezone Napoli, aktualni prvak Serie A, poveo je u 65. minuti golom svog najboljeg strijelca Osimhena. No, Napoli minimalnu prednost nije zadržao do kraja. Nakon inertne reakcije gostujuće obrane u 96. minuti je sve iskoristio Zito Luvumbo te je na oduševljenje domaćih navijača zabio za konačnih 1:1.

U posljednjih mjesec dana Napoli je ostvario samo jednu pobjedu i to kada je u završnici, nakon preokreta, svladao Veronu 2:1. Obje su momčadi ostale na istim pozicijama na ljestvici, Napoli je deveti, a Cagliari na pretposljednjem mjestu.

U prvom nedjeljnom ogledu, u dramatičnim trenucima u Torinu, Juventus je svladao Frosinone 3:2. Pogodak odluke postigao je Rugani u 95. minuti, a prije toga je dvostruki strijelac za Juventus bio Vlahović. Za goste su golove dali Cheddira i Brescianini.

Posljednje dvije utakmice ovog kola na rasporedu su u ponedjeljak, a sastaju se Roma - Torino i Fiorentina - Lazio.