Roma 3:2 Torino
Torino

Jurićev Torino ostao bez bodova protiv Rome i sjajnog Dybale

Petar Jenjić • ponedjeljak, 26.02.2024.

Paulo Dybala bio je apsolutni junak Rome u susretu 26. kola talijanske Serie A. Danas je na Olimpico stigao Torino, ali Jurićeva momčad upisala je drugi uzastopni poraz...

U pretposljednjem susretu 26. kola talijanske Serie A, nogometaši Torina, koje vodi Ivan Jurić, gostovali su kod Rome. Nakon poraza od Lazija, danas su izgubili od drugog rimskog kluba, Rome, koja je slavila na krilima izvanrednog Paula Dybale rezultatom 3:2.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvu, pravu šansu imali smo u desetoj minuti kada je kontru istrčala Roma. Lopta je stigla na Rasmusa Kristensena čiji neometani udarac unutar kaznenog prostora završava na okviru gola. Gosti su imali dobar period igre, a nakon točno pola sata igre i prvu, pravu šansu preko Samuelea Riccija koji je pogodio vanjski dio mreže.

Podjednak dvoboj prekinuo je prekršaj za kazneni udarac Sabe Sazonova nad Sardarom Azmounom. Gruzijac je ušao u igru u 14. minuti umjesto Mattea Lovata koji je osjetio zatezanje lista, a sada napravio i koban faul.

Siguran izvođač bio je Paulo Dybala kojem je to bio deseti gol ove sezone u svim natjecanjima. Vodstvo domaćina trajalo je svega dvije minute. Raoul Bellanova je centrirao u šesnaesterac, visoko je skočio Duvan Zapata i glavom skrenuo loptu u mrežu. Odmah nakon toga Nikola Vlašić imao je dobar udarac izvana, ali obranio je Mile Svilar uz manje poteškoće.

Vlašić je u 48. minuti proigrao Valentina Lazara koji je dobro pucao u prvi kut, no vratar Rome odbio je korner. Trenutak čarolije Paola Dybale na drugoj strani terena donio je domaćinu novo vodstvo. Argentinac je sjajno opalio izvana i matirao Vanju Milinkovića-Savića.

Dybala je nastavio trpati i u 69. minuti čime je praktički riješio pitanje pobjednika. Ovoga puta asistirao mu je Romelu Lukaku. Rezultat se nije mijenjao sve do 88. minute kada je loptu u vlastitu mrežu skrenuo Dean Huijsen i tako donio nadu Torinu.

Rezultat se do kraja ipak više nije promijenio. Nikola Vlašić odigrao je svih 90 minuta za gostujuću ekipu.