SuperSport Hrvatski kup, Četvrtfinale, 27.02.2024, 18:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Varaždin

Hajduk preživio prvih pola sata pa deklasirao Varaždince i prošao u polufinale SuperSport Hrvatskog kupa

Branimir Korać • utorak, 27.02.2024.

Hajduk se pridružio Lokomotivi u polufinalu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa nakon što je s vrlo uvjerljivih 5:0 svladao Varaždin...

Kako je izgledao u prvih 35 minuta, Varaždin se činio kao znatno izgledniji putnik u polufinale. Nitko tada nije mogao zamisliti da će do kraja susreta Varaždin upisati katastrofalan poraz.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hajduk je u tih prvih pola sata izgledao vrlo loše, Varaždin je bio bliže pogotku, no u završnici prvog dijela otvorilo se domaćinu i u nastavku susreta gosti su se potpuno raspali.

U 16. minuti prvi put zatresao se okvir Lučićevog gola, izvana je snažno opalio Postonjski, a lopta pogađa gredu i odbija se ispred gol linije.

Ubrzo je igru zbog ozljede napustio Šarlija, a Hajduk je prvi put opasno zaprijetio u 25. minuti kada je Brekalo prebacio loptu na drugu stranu gdje do nje dolazi Mikanović i iz prve puca pokraj gola.

U 29. minuti loša reakcija Lučića nije kažnjena, a tri minute kasnije Drožđek trese vratnicu od koje se lopta odbija u Lučića i Hajduk ima puno sreće.

Kada već Varaždin nije zabio, Hajduk je to napravio dva puta u završnici prvog dijela.

U 42. minuti nakon glavometa u 16 metara gostiju, Elez je poslao loptu pred gol gdje Diallo bježi Drožđeku i pogađa iz blizine za 1:0.

U sudačkoj nadoknadi već je 2:0. Sjajan pogodak Filipa Krovinovića iz slobodnog udarca s nekih 18-19 metara. Lopta u kut, Zelenika bez šanse.

U drugom dijelu Hajduk je nastavio u visokom ritmu, a Varaždin je potpuno pao.

U 50. minuti nakon kornera glavom je pucao Livaja, lopta pogađa gredu i odbija se na gol liniju. Bila je to samo najava novog pogotka.

U 64. minuti dupli pas izmijenili su Livaja i Kleinheisler, a Mađar je iz blizine matirao Zeleniku!

Tri minute kasnije novi pogodak. Benrahou je ubacio, a Elez zakucao glavom za 4:0.

Ubrzo je došla i točka na i. Dosušen je kazneni udarac na Pukštasu, a konačnih 5:0 postavio je Livaja.

Na kraju vrlo visoka pobjeda Hajduka, Varaždin se dobro držao do završnice prvog dijela ali nije izdržao.