Liga prvaka, skupina A, 13. kolo, 29.02.2024, 18:45 h
RK Zagreb 28:26 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Zagreb srušio PSG i izborio osminu finala Lige prvaka!

Petar Jenjić • četvrtak, 29.02.2024.

Veliku pobjedu upisao je Zagreb koji je na domaćem terenu svladao PSG. Tako je potvrdio plasman u osminu finala Lige prvaka...

Rukometaši Zagreba izborili su plasman u osminu finala Lige prvaka. U punoj Areni gostovao je PSG, dvoboj je bio vrlo zanimljiv i izjednačen, a Zagrebaši su odigrali zaista briljantno i na koncu došli do pobjede od 28:26.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Naime, računica za Zagreb je bila vrlo jednostavna, ispao bi samo u slučaju da Kolstad upiše obje pobjede u posljednja dva kola, a Zagreb oba poraza. Kielce je isto tako pomoglo hrvatskom prvaku, svladalo je Norvežane na domaćem terenu i ostavio ga bez plasmana u sljedeću rundu.

Možemo slobodno reći kako su svi igrači Zagreba bili raspoloženi tijekom prvog poluvremena. Obrana je dobro funkcionirala, nekoliko lopti skinuo je Matej Mandić, a rezultat je bio u egalu praktički cijelo vrijeme.

Igralo se gol za gol, a prvo malo odvajanje imao je Zagreb za vodstvo od 10:8. Uspjeli su Parižani doći do egala i dvije minute prije poluvremena prijeći u vodstvo od 13:12. Luka Lovre Klarica poravnao je za kraj poluvremena na 13:13.

Egal je ostao i u drugom poluvremenu. U nekoliko navrata Francuzi su imali dva pogotka prednosti, ali Zagrebaši su se uvijek vraćali. Miloš Kos zabio je za vodstvo domaćina 20:19, a kod vodstva 22:21, sjajni Mandić je obranio nekoliko vezanih zicera PSG-a.

Imao je Zagreb dva pogotka prednosti i dvije minute igrača više, ali nije to najbolje iskoristio. PSG je uhvatio priključak za poravnanje i sedam minuta prije kraja poravnao na 24:24, a zatim s nova dva gola došla do preokreta.

Na isti način uzvratio je i hrvatski prvak, a Ivan Čupić iz sedmerca zabio za vodstvo Zagreba, minutu i pol prije kraja. Gosti su završnicu odigrali s igračem manje, pa samim time na teren su ubacili i golmana igrača. Dobra obrana donijela je udarac Klarice na prazan gol i pogodak za 28:26.

Klarica je susret zaključio s deset pogodaka, dok su Kos i Čupić zabili po četiri. Najbolji je kod PSG-a bio Kamil Syprzak sa šest golova.