Gužva na vrhu SuperSport Druge NL: Kvartet najboljih upisao pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 03.03.2024.

Odigrani su svi susreti 17. kola SuperSport Druge NL. Situacija na vrhu nije ništa jasnija, četiri momčadi koje su se osvojile, upisale su pobjedu...

Nogometaši Karlovca stigli su do minimalne pobjede u gostima kod Trnja. Nisu imali najjednostavniji posao, a slavili su zahvaljujući jednom pogotku i to onom Zvonka Pamića iz kaznenog udarca u 37. minuti. Prvi put na klupi Karlovca bio je i Ivan Krstanović, ali nije upisao debi.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Karlovcu je ovo bila četvrta uzastopna pobjeda, a Radnik Križevci upisao je drugu vezanu i zadržao se na vrhu. Za pobjedu u Poreču postigao je po jedan pogodak u svakom poluvremenu, u prvom dijelu autogolom Vedrana Radmana Radnik je poveo, a konačnih 2:0 postavio je Mihael Mladen sredinom drugog dijela.

Bjelovar je u lokalnom derbiju s 2:0 bio bolji od Mladosti iz Ždralova. Pred više od tisuću gledatelja domaćin je pobvjedu osigurao u drugom poluvremenu s dva pogotka Tonija Barišića.

Marsonia je vrlo lako stigla do pobjede u gostima kod Belišća. Svladala ga je s visokih 4:0, a već u prvih deset minuta bilo je jasno u kojem smjeru ovaj susret ide. Slobodan Milanović i Mario Bačić već nakon osam minuta igre doveli su Brođane do vodstva 2:0, a u drugom dijelu Ivan Didović i Ivan Božić samo su završili posao.

Jadran LP polako posustaje u utrci za prvo mjesto, novi poraz upisan je u gostima kod Hrvaca. Domaćin je slavio s 2:0 golovima Ante Bolanče s kraja prvog dijela i Luke Botića s početka drugog.

U županijskom derbiju Grobničan i Krk odigrali su miroljubivih 1:1. Domaćin je na polovici prvog dijela poveo golom svog najboljeg strijelca Dražena Pilčića, a sredinom drugog dijela izjednačio je Mateo Klenovšek.