Napoli 2:1 Juventus
Juventus

Dramatična završnica na Maradoni, Napoli do pobjede protiv Juventusa

Petar Jenjić • nedjelja, 03.03.2024.

U pretposljednjoj utakmici 27. kola talijanske Serie A, Napoli je na domaćem terenu svladao Juventus s 2:1. Tako je nakon dugo vremena uspio povezati dvije prvenstvene pobjede...

Još od rujna prošle godine, Napoli nije povezao dvije prvenstvene pobjede; sve do večeras. Nakon što je u prošlom kolu nadigrao Sassuolo sa 6:1, večeras je na domaćem terenu svladao velikog rivala Juventus s 2:1.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dobra šansa za Dušana Vlahovića u desetoj minuti, ali njegov udarac glavom otišao je malo kraj stative. Na drugoj strani je u solidnoj situaciji bio i Giovanni Di Lorenzo, no nije najbolje zahvatio loptu koju je poslao preko gola.

Na isteku 42. minute Napoli je stigao do vodstva. Jedan centaršut glavom je pokušao odbiti Manuel Locatelli, lopta je stigla do Kviče Kvaratškelije koji sjajnim udarcem isprve pogađa u prvi kut. Na putu do gola Andrea Cambiasso još je malo skrenuo i dodatno otežao posao svom vrataru.

Hamed Traore bio je neoprezan i vrlo brzo ponudio je šansu Juventusu za poravnanje, no još jednu priliku propustio je Vlahović čiji udarac odlazi iznad grede.

Rezultat se nije mijenjao sve do 81. minute kada se za udarac iskosa, malo unutar kaznenog prostora, izborio Federico Chiesa i sjajno pogodio suprotni kut protivničkog gola. Rezultat nije stao na tome.

Naime, napravljen je penal na Victoru Osimhenu. Nigerijac je slabo pucao, obranio je Wojciech Szczesny, ali na odbijanac je natrčao Giacomo Rasparodi i poslao loptu pod gredu.