SuperSport HNL, 25. kolo, 04.03.2024, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Jakov Titlić (Potravlje), Hrvoje Radić (Split), Ivan Janić (Ilok)
Rijad Mašala 90'+3'
2:1(1:1) Gorica
Tim Matavž 39'
Gorica

[VIDEO] Zapad Zagreba slavi Rijada Mašalu, Rudeš iz 25. pokušaja stigao do prve pobjede!

Branimir Korać • ponedjeljak, 04.03.2024.

25 kola čekali smo da se sve momčadi "upišu" i da svi dođu do pobjede! Rudeš je za to potrošio skoro tri četvrtine sezone, ali je ipak probio led i svladao Goricu s 2:1!

Kakve scene u Kranjčevićevoj! Rudeš je napokon upisao pobjedu, ugostio je Goricu koja je bila bolji protivnik, ali iz jednog od rijetkih napada domaćina u drugom dijelu, Rudeš je u 93. minuti stigao do pobjede.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gorica je prije toga pokušavala doći do pogotka za preokret i pobjedu, nanizala je solidan broj prilika, u završnici imala i vratnicu, no u konačnici slavio je Rudeš pogotkom Rijada Mašale u 93. minuti.

Rudeš je bolje ušao u utakmicu i izgledao je opasnije, a do vodstva je stigao u 24. minuti.

Krizmanić je bio vrlo neoprezan u svojih 16 metara i zakačio je Doležala koji pada, a Titlić nakon VAR provjere sudi kazneni udarac. Izveo ga je Ante Ćorić i nakon više od šest godina postigao pogodak u HNL-u.

Gorica je izjednačila u 39. minuti kada je Dino Štiglec ubacio, Matavž je primio loptu, okrenuo se i pogodio mrežu za povratak Goričana u susret.

Imala je Gorica još jednu priliku u završnici prvog dijela, ali Matavž je pucao u blok dok je Štiglec odbijanac poslao pokraj vratnice.

U drugom dijelu puno bolja Gorica koja je prijetila preko Rukavine, Pršira, Mrzljaka, Štigleca, ali lopta nije htjela u mrežu.

U 91. minuti malo je nedostajalo da Gorica ipak povede, ali lopta se odbila od Camare i pogodila vratnicu.

U 93. minuti Rudeš ipak dolazi do pobjede. Ubacio je s desne strane Šehić, Mašala je skrenuo loptu u mrežu i veliko slavlje moglo je početi.

Količina sreće najbolji je pokazatelj koliko je igračima Rudeša ova pobjeda značila. S druge strane nastavljaju se teški dani za Dinka Jeličića.