Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala - uzvrati, 05.03.2024, 21:00 h
Bayern 3:0 Lazio
Lazio

Lazio pao bez ispaljenog metka, Bayern zasluženo u četvrtfinalu Lige prvaka

Branimir Korać • utorak, 05.03.2024.

Bayern se pojavio u pravom izdanju i zasluženo je izborio prolaz u četvrtfinale Lige prvaka. Nakon poraza 1:0 u Rimu, slavio je u Münchenu s 3:0 golovima Harryja Kanea (dva) i Thomasa Müllera...

Dosta kritika usmjereno je prema Bayernu posljednjih tjedana, mediji su u već više navrata pokazali izlazna vrata Thomasu Tuchelu s kojim su Bavarci dogovorili razlaz, ali na kraju sezone.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I nakon prvog susreta u Rimu dosta se kritiziralo, Lazio je tu slavio s 1:0, ali unatoč problematičnoj formi mi svemu što se događa oko kluba, Bayern je u ovaj susret ušao kao favorit. Razlog je jednostavno njegova kvaliteta koja je znatno ispred Lazijeve.

To se itekako dobro vidjelo na travnjaku. Lazija većim dijelom susreta nije bilo nigdje, Bayern je potpuno dominirao i od početka je pleo mrežu oko Provedelovog.

Lazio je rijetko prijetio, a jedan od izlazaka pred gol Bayerna skoro je završio pogotkom, ali Ciro Immobile je pucao loše i lopta nije završila u mreži. Odmah nakon toga, u 39. minuti Bayern je poveo. Loš pokušaj Guerreira je na kraju ispao dobar za Bayern, lopta je došla do Harryja Kanea koji zabija za vodstvo.

Do kraja prvog dijela uzdrmana obrana Lazija mogla je primiti još jedan gol, ali pokušaj Musiale otišao je pokraj gola.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Bayern je došao do još jednog gola, De Ligt je poslao loptu pred gol gdje ju je dovoljno glavom skrenuo Müller i povisio na 2:0.

U drugom poluvremenu Bayern je rutinski kontrolirao susret, a kada je Kane u 66. minuti pogodio za 3:0, priči je bio kraj.

Bayern je zasluženo i očekivano prošao među osam najboljih.