Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala - uzvrati, 05.03.2024, 21:00 h
Real Sociedad 1:2 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Parižani i drugi put svladali Real Sociedad, na krilima Mbappea ušli među osam najboljih

Branimir Korać • utorak, 05.03.2024.

PSG potvrdio je status favorita protiv Real Sociedada. U Parizu je slavio s 2:0, a onda je u uzvratu u San Sebastianu još jednom slavio, golovima Kyliana Mbappea svladao je domaćina s 2:1 te izborio četvrtfinale...

Već nakon prvog susreta u Parizu dosta toga je bilo jasno. Možda bi Real Sociedad u formi iz prvog dijela sezone stvorio više problema, ali Parižani su ipak bili prejaki.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na Parku prinčeva slavili su s 2:0, a i na Anoeti su stekli tu prednost na krilima Kyliana Mbappea te su spriječili dramu i neku veliku neizvjesnost u završnici.

Mbappe na kraju sezone napušta PSG, ali želi to napraviti u stilu i po mogućnosti Parižane dovesti u borbu za titulu prvaka Europe. Zasad mu to polazi za rukom.

Uoči susreta Imanol Alguacil je upozoravao kako je vrlo bitno ne primiti pogodak jer bi to bio priličan udarac, ali nije se uspio dugo obraniti.

Već u 15. minuti PSG je stigao do povećanja ukupne prednosti. Mbappe je dobio loptu u 16 metara, lakoćom se riješio čuvara i iskosa pogodio malu mrežicu.

Drugi pogodak stigao je u 56. minuti. Mbappe je ovaj put pobjegao i došao sam pred vratara, u postavljanju na udarac prevario ga je i uhvatio na krivoj nozi te pogodio u bliži kut.

Sve što je Real Sociedad napravio do kraja susreta bilo je smanjenje na 1:1, ali već je bilo prekasno.

U 89. minuti, nakon velikog pritiska domaćina, Mikel Merino pogodio je nakon odbijanca za smanjenje na 1:2.

Bio je to ujedno i oproštajni pogodak Real Sociedada od Lige prvaka.