Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala - uzvrati, 06.03.2024, 21:00 h
Manchester City 3:1(3:1) København
København

Manchester City odradio posao, Gvardiol i Kovačić igrali od prve minute

Petar Jenjić • srijeda, 06.03.2024.

U uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka, Manchester City slavio je na Etihadu protiv Kopenhagena. Nije bilo drame, a branitelj naslova došao je do pobjeda rezultatom 3:1...

Manchester City odradio je posao u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka protiv Kopenhagena. Momčad Pepa Guardiole slavila je s 3:1 i bez prevelike drame prošla među osam najboljih klubova u Europi.

Igraj na utakmice Konferencijske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u petoj minuti susreta Manchester City došao je do vodstva, na zadovoljstvo svojih navijača. Nakon ubačaja Juliana Alvareza iz kornera, lijepo je iz voleja pogodio Manuel Akanji, neobranjivo za gostujućeg vratara.

Ako je i bilo ona minimalna dvojbe, ona je nestala u devetoj minuti. Pucao je Alvarez iskosa, a loše reagirao Kamil Grabara kojem je lopta ispala iz ruku i ušla u gol. Nakon toga bilo je pitanje hoće li City nastaviti gaziti ili će stati.

Gosti su uspjeli smanjiti zaostatak u u 29. minuti. Lijepo su kombinirali Orri Oskarsson i Mohamed Elyounoussi, a potonji matirao Edersona za 2:1. U završnici prvog poluvremena City se vratio na dva gola prednosti, poentirao je Erling Haaland.

U drugom se poluvremenu rezultat više nije promijenio, iako je u sudačkoj nadoknadi Rico Lewis zatresao gredu.

Od prve minute igrali su Mateo Kovačić i Joško Gvardiol i odradili cijeli susret za domaću momčad.