Šamanić predvodio Hrvate, Zupcu mala minutaža u pobjedi, Šarić ispao iz rotacije

Branimir Korać • četvrtak, 07.03.2024.

Trojica Hrvata nastupila su noćas u NBA ligi, ali uz ne posebno velik učinak. Najučinkovitiji bio je Luka Šamanić koji je, neobično, imao i najveću minutažui...

Golden State Warriorsi odigrali su sjajnu utakmicu protiv Milwaukee Bucksa koji su poraženi sa 125:90. Sam rezultat puno otkriva, Bucksi su od početka bili u minusu, uspjeli su u drugom poluvremenu smanjiti zaostatak na minus šest, ali su u posljednjoj dionici potpuno potopljeni. Milwaukee je to razdoblje izgubio s čak 32:9.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Warriorse su predvodili Stephen Curry s 29 poena i osam skokova uz tricu 6/10 te Jonathan Kuminga s 20 poena. Dario Šarić imao je manju minutažu u posljednjim utakmicama, a ovdje je potpuno ispao iz rotacije. Ušao je tek u garbage timeu i za četiri minute podijelio dvije asistencije uz skok i bez šuta na koš.

Milwaukee je imao samo trojicu dvoznamenkastih. Giannis Antetokounmpo ubacio je 23 poena uz sedam skokova, a po 20 poena dodali su Damian Lillard (5/10 trica, šest asistencija) i Bobby Portis (šest skokova).

Los Angeles Lakersi još jednom su razočarali svoje navijače. U kalifornijskom derbiju ugostili su Sacramento Kingse i upisali poraz 130:120. Lakersi su dobro krenuli, ali Kingsi su eksplodirali u drugoj dionici, dobili su je 44:20 i potpuno okrenuli utakmicu na svoju stranu.

Najbolji kod Lakersa bili su LeBron James s 31 poenom i 13 asistencija te Rui Hachimura s 29 poena. Kod Kingsa De'Aaron Fox ubacio je 44 poena, Malik Monk 26 poena uz osam asistencija te Domantas Sabonis 16 poena uz 20 skokova i 12 asistencija.

Hawksi su proživjeli krizu u dvoboju protiv Cavaliersa, izgubili su treću dionicu s 40:23 i i dopustili Cavsima povratak u utakmicu. Međutim to ih nije psihološki dotuklo, odlično su odreagirali u posljednjoj dionici i dobili su je s 25:12 te otišli do pobjede.

Najbolji kod Hawksa bili su s po 23 poena Saddiq Bey (osam skokova) i Bogdan Bogdanović (šest asistencija). Kod Cavaliersa Jarrett Allen ubacio je 18 poena uz 19 skokova, a Isaac Okoro ubacio je 17 poena.

Los Angeles Clippersi bili su uspješni na gostovanju kod Houston Rocketsa, ali nisu imali lagan posao i preokretom su došli do pobjede. Susret je prelomljen nakon što Rocketsi nisu iskoristili dva napada za dolazak na minus jedan. čak su i promašili dva slobodna bacanja, a onda nakon skoka u napadu Paul George iznuđuje prekršaj, Fred VanVleet dobiva tehničku, a Clippersi bježe na 118:112.

Kawhi Leonard ubacio je 28 poena uz sedam asistencija, a po 21 poen dodali su George (sedam skokova) i James Harden (sedam asistencija). Ivica Zubac nije bio u najboljem zdravstvenom stanju i nije se naigrao, dobio je 15 minuta i upisao tri poena (1/4 za dva, 1/2 slobodna) uz pet skokova i dvije blokade. Kod Rocketsa Alperen Sengun upisao je 23 poena uz 19 skokova i 14 asistencija, a Jabari Smith dodao je 19 poena.

Utah Jazz ugostio je Chicago Bullse koji su slavili sa 119:117. Jazzeri su ponovno nastupili oslabljeni pa je prostor dobio i Luka Šamanić koji je krenuo u startnoj petorci, igrao 19 minuta i upisao sedam poena (2/5 za dva, 1/4 za tri) uz tri skoka. Pobjedu Bullsima donio je DeMar DeRozan s linije slobodnih bacanja devet sekundi prije kraja.

Kod Bullsa DeRozan je ubacio 29 poena uz sedam asistencija, Coby White 25 poena uz tricu 7/11, a Nikola Vučević 23 poena uz 12 skokova. Kod Jazza John Collins ubacio je 25 poena uz 13 skokova, a Collin Sexton 24 poena uz sedam asistencija.

NBA:
Golden State Warriors - Milwaukee Bucks 125:90
Los Angeles Lakers - Sacramento Kings
Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers 112:101
Houston Rockets - Los Angeles Clippers 116:122
Portland Trail Blazers - Oklahoma City Thunder 120:128 (Anfernee Simons 29p, 5as/Shai Gilgeous-Alexander 37p, 5as)
Utah Jazz - Chicago Bulls 117:119
Philadelphia 76ers - Memphis Grizzlies 109:115 (Kelly Oubre 25p/Jaren Jackson 30p, 11sk)
Washington Wizards - Orlando Magic 109:119 (Jordan Poole 26p, 5as/Franz Wagner 28p, 5sk)