Hezonja dobar u porazu Reala, James postao najbolji strijelac u povijesti Eurolige

HINA, Petar Jenjić • petak, 08.03.2024.

Mario Hezonja odigrao je dobru utakmicu za Real Madrid koji je na domaćem terenu izgubio od Fenerbahčea. Igrač Monaca Mike James postao je najbolji strijelac u povijesti Eurolige...

U 28. kolu košarkaške Eurolige madridski Real je upisao tek šesti poraz, kao gosti su bolji bili igrači turskog Fenerbahčea koji su slavili 89:79.

Igraj na Armani Milano - Partizan na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Cijelu utakmicu gosti su vodili te stalno odbijali nalete Reala koji nije uspio upisati 23. pobjedu u sezoni. Tursku su momčad do velike gostujuće pobjede vodili Nigel Hayes-Davis, koji je uz 17 poena imao i 12 skokova, te Nick Calathes koji je uz 12 poena ostvario po šest asistencija i skokova.

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja za Real je odigrao 30 minuta te je postigao 13 poena uz četiri skoka i jednu asistenciju. Za dva poena je gađao 5/8, za tri 0/2 te s linije slobodnih bacanja 3/3 Najviše je kod Reala ubacio Sergio Llull, 17 poena.

U ovom kolu Barcelona je bila uspješna te je u gostima svladala Valenciju 88:78. Najbolji su u redovima Katalonaca bili Jan Vesely s 21 poenom te Nikola Kalinić koji je uz 13 koševa dodao četiri asistencije i pet skokova.

Zvijezda večeri bio je Mike James čiji je Monaco svladao Crvenu zvezdu na domaćem parketu 98:80. U tom je susretu James postigao 20 poena te je postao najbolji strijelac u povijesti Eurolige.

S vrha je svrgnuo legendarnog grčkog igrača Vassilisa Spanoulisa. Trenutačno je James prvi s 4.464 poena, dok je sada drugi Spanoulis s 4.455 koševa.

Olympiakos je kao domaćin bio bolji od Virtusa iz Bologne sa 74:69, a u gostujućem sastavu je 14 minuta odigrao hrvatski centar Ante Žižić. Ubacio je četiri poena uz dva skoka i jednu izgubljenu loptu. Iz igre je gađao 2/2.

Anadolu Efes je pred svojim navijačima bio uvjerljiv te je pobijedio Bayern 109:86 uz 28 poena Shane Larkina te 21 poen Willa Clyburna. Dva poena za Bavarce ubacio je Danko Branković (1/3 za dva) za četiri i pol minute.

Na ljestvici je vodeći madridski Real s omjerom 22-6. Barcelona sada ima 19-9, a Monaco 18 pobjeda i deset poraza. Na omjeru 17-11 su trenutačno Fenerbahce, Olympiakos i Virtus Bologna.