SuperSport HNL, 26. kolo, 09.03.2024, 17:10 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Dario Bel, Goran Pataki, Kristijan Novosel; 4. sudac: Antonio Škobić
Rokas Pukštas 42'
Hajduk

[VIDEO] Hajduk odradio posao i rutinski slavio kod Gorice

Petar Jenjić • subota, 09.03.2024.

U susretu 26. kola SuperSport HNL-a, nogometaši Hajduka gostovali su kod Gorice. Već nakon prvog poluvremena imali su vodstvo od 3:0 i ostatak utakmice odradili bez većih poteškoća...

Nije bilo preteško gostovanje za Hajduk kod Gorice koja, uz Rudeš, igra u najgoroj formi u ovoj kalendarskoj godini. Splićani su odradili dobru utakmicu, već u prvom poluvremenu postigao tri pogotka i u ostatku dvoboja sačuvao stečenu prednost.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Početak susreta kasnio je deset minuta. Naime, postojale su grbe na linijama ispod oba gola, a visina do grede nešto je niža nego bi trebala biti. Problem se riješio, a utakmica počela.

U 13. minuti dobra akcija Hajduka, Leon Dajaku proigrao je Filip Krovinovića koji je solidno pucao iz voleja, ali otišlo je to kraj gola. Devet minuta kasnije Hajduk je stigao do vodstva, Yassine Benrahou je ubacio iz kornera, a Marko Livaja glavom skrenuo u mrežu.

Nakon točno pola sata igre, Livaja je odigrao na stranu za Dina Mikanovića koji je uhvatio loptu i skrenuo u peterac. Krešimir Krizmanić je odbio, ali samo do Benrahoua koji je podebljao vodstvo. Odličnih prvi pola sata za Hajdukovog internacionalca.

Sljedeća prilika značila je i novi pogodak Hajduka. Igrala se 42. minuta, udarac Dajakua završio je u bloku, a lopta otišla visoko u zrak. Ivan Banić se jako loše postavio, Rokas Pukštas ga je nadskočio i glavom poslao loptu u gol.

Nastavak susreta nije donio toliko uzbuđenja. Izdvaja se 60. minuta i dobra situacija za Krovinovića, no njegov pokušaj loba nije bio uspješan. U 73. minuti na drugoj je strani Mateo Leš solidno reagirao nakon ubačaja, ali nije uspio skrenuti loptu u okvir gola.

Prvi udarac Gorice u okvir stigao je preko Jurice Pršira u 78. minuti, no obranio je Ivan Lučić bez prevelikih problema. Odmah nakon toga Livaja nije uspio skrenuti iz blizine loptu u gol nakon ubacivanja Emira Sahitija, dok na drugoj strani Ante Matej Jurić nije uspio uputiti dobar udarac u izglednoj situaciji.

U 86. minuti Sahiti je bio u odličnoj šansi, no još bolje je obranio Banić. Odmah nakon toga Livaja proigrava Dominika Prpića koji je svladao vratara Gorice, ali Mario Maloča očistio je ispred gol linije.

Uslijedila je nova šansa, a nevjerojatan promašaj imao je Anthony Kalik, zaista nevjerojatan. Lopta je odskočila točno u trenutku kada nije trebala.