Cibona bez pobjede u Beogradu, Jelavić odličan kod domaćina, Mustapić nije mogao sam

Branimir Korać • ponedjeljak, 11.03.2024.

U posljednjem susretu 22. kola ABA lige Cibona je poražena od Mege s 80:76. U zanimljivom dvoboju Cibona je imala priliku, ali nije je iskoristila...

U dvoboju dvije momčadi koje su u ovaj susret ušle s dvije vezane pobjede, Mega je svladala Cibonu s 80:76. Ovom pobjedom ostala je za petama Zadru u borbi za peto mjesto, ima pobjedu manje, a Cibona je praktički otpala iz borbe za doigravanje s obzirom da sada zaostaje tri pobjede za Igokeom i Studentskim centrom.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Većim dijelom susreta Mega je imala prednost, a vodila je tijekom drugog poluvremena i 12 poena razlike. No Cibona se uspjela vratiti u utakmicu, napraviti preokret, no u završnici nije uspjela dovršiti posao.

Serijom 10:0 Cibona je sredinom posljednje dionice povela 71:67, no do kraja susreta imala je još samo jedan ubačaj iz igre. Četiri minute prije kraja Majcunić je ubacio za 73:70 i tu je napad Cibone stao.

Pokušavalo se uglavnom šutem izvana, ništa nije ušlo i Cibosi su do kraja susreta ubacili tek tri slobodna bacanja i domaćin je napravio preokret i slavio.

Kod Cibone samo je Mustapić bio dvoznamenkast s 28 ubačenih poena. Mega je imala više raspoloženih igrača, Nikola Đurišić ubacio je 19 poena uz pet skokova, Uroš Plavšić dodao je 13 poena i osam skokova, a odličan je bio mladi hrvatski reprezentativac Andrija Jelavić koji je za 37 minuta ubacio 12 poena (2/2 za dva, 2/5 za tri, 2/2 slobodna) uz 14 skokova, četiri ukradene lopte i četiri blokade. Lovro Gnjidić igrao je 14 minuta, a propustio je završnicu zbog ozljede šake. Ostao je bez poena s tri asistencije.

Studentski centar u ranijem terminu nadigrao je FMP i slavio s 94:85. Odličnu utakmicu odigrao je Matej Drežnjak s 26 poena i šest asistencija, Tomislav Ivišić dodao je 17 poena i šest skokova. Kod FMP-a Matic Rebec ubacio je 19 poena.

Borac je ugostio Partizan i upisao poraz 77:84. Kvalitetniji Beograđani utrošili su više energije od očekivanog, a predvodio ih je Zach LeDay s 18 poena i devet skokova.