Antonia Ružić lako slavila protiv pobjednice juniorskog US Opena od prije dvije godine

Mihaela Bradovski • srijeda, 13.03.2024.

Antonia Ružić dobro je krenula na jakom ITF turniru u češkom Ričanyju. Prva protivnica bila joj je mlada Čehinja Lucie Havličkova, ali Ružić je lako slavila...

Talentirana Čehinja Lucie Havličkova, pobjednica juniorskog US OPena od prije godinu i pol, nije uspjela zaprijetiti Antoniji Ružić. Hrvatska tenisačica vrlo uvjerljivo je slavila za sat i 15 minuta igre.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ružić je sjajno otvorila meč i povela s 5:0 da bi nakon toga Čehinja osvojila svoj jedini servis gem u prvom setu.

Ekspresno osvojen set sa 6:1 i break odmah na startu drugog seta, ali Ružić tu nije slomila Havličkovu. Čehinja je odgovorila i napravila preokret, povela s 3:1, ali došao je red na Antoniju koja se vraća i breakom kod 4:4 rješava meč.

U drugom kolu igrat će protiv bolje iz meča između treće nositeljice Eve Lys i Valerije Savinih.