Vodeni sportovi

Jadran preko Juga do trofeja pobjednika Superkupa

Branimir Korać • četvrtak, 14.03.2024.

Vaterpolisti splitskog Jadrana pobjednici su Superkupa. U finalu su u Zagrebu bili bolji od Juga s 13:11...

Jadran i Jug svoj posao u četvrtfinalu hrvatskog prvenstva odradili su ranije kako bi se mogli posvetiti Superkupu, a on je održan danas u Zagrebu.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jadran je i konačnici slavio s 13:11 iako je Jug imao odlično otvaranje i u početku susreta bio bolji protivnik.

Dubrovčani su krenuli dobro u napadu i dobili su prvu četvrtinu s 4:2, međutim u drugoj dionici Jadran je imao jako dobro razdoblje kada u razmaku od minute rade seriju 3:0 golovima Marinić Kragića, Harkova i Fatovića te dolazi do preokreta i vodstva 5:4.

Do kraja susreta Jug više niti jednom nije poveo, igralo se neko vrijeme gol za gol dok se Jadran nije odvojio.

Sredinom treće dionice golovima Radovića i Pejkovića Jadran se odvojio na 10:7 da bi Jug uspio u završnici četvrtine smanjiti na 10:9.

Četvrtu dionicu bolje su otvorili Splićani, ponovno otišli na tri gola prednosti i do kraja susreta sve su imali pod kontrolom te mirno slavili.

Predvodili su ih s po tri gola Jerko Marinić Kragić i Đuro Radović, a kod Juga Maro Joković postigao je četiri gola.