Zimski sportovi

Timon Haugan do prve pobjede u karijeri

Petar Jenjić • nedjelja, 17.03.2024.

U zadnjem slalomu sezone za skijaše, Timon Haugan stigao je do svoje prve pobjede karijere. Slavio je ispred Manuela Fellera i Linusa Strassera...

Nakon tri druga mjesta u slalomu i jednog trećeg u veleslalomu, norveški skijaš Timon Haugan stigao je do svoje prve pobjede u karijeru. U zadnjem slalomu sezone, voženom u austrijskom Saalbachu, imao je razloga za slavlje.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bio je vodeći nakon prve vožnje i prednost je sačuvao u drugoj. Do cilja je došao s vremenom 1:54.00, 40 sekundi ispred Austrijanca Manuela Fellera i 44 stotinke ispred Nijemca Linusa Strassera.

Nakon 15. mjesta u prvoj vožnji, Samuel Kolega u drugoj je pokvario plasman i na koncu završio tri pozicije lošiji s tri sekunde i 15 stotinki zaostatka za pobjednikom.

Dodajmo i to da je već ranije Mali kristalni globus u ovoj disciplini osigurao Feller. Na drugom mjestu završio je Strasser, dok je Haugan treći.