SuperSport HNL, 27. kolo, 17.03.2024, 15:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1.283
Suci: Ante Terzić, Goran Perica, Vice Vidović; 4. sudac: Marino Majstrović
0:0(0:0) Gorica
Gorica

Istra 1961 i Gorica nisu previše riskirali, bod ih je zadovoljio

Branimir Korać • nedjelja, 17.03.2024.

Četvrti dvoboj 27. kola SuperSport HNL-a, susret između Istre 1961 i Gorice, okončan je remijem bez pogodaka. Očekivalo se više, igrači jednih i drugih nisu bili najraspoloženiji...

Istra 1961 i Gorica znali su pružiti sadržajne i dobre utakmice, no današnji dvoboj bio je sve samo to ne. Vrlo malo prilika na obje strane, a realno nije bilo niti posebnog rizika ili pritiska.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dan u Puli obilježila je vijest o izbacivanju Ante Ercega iz momčadi, Erceg je viđen na tribina, a status najopasnijeg igrača Istre u današnjem dvoboju preuzeo je Filet koji je bio u nekoliko situacija, ali prvenstveno je Leš dobro reagirao i zaustavljao domaće napade.

Čak je i obećavajuće krenulo, u prvih deset minuta pokušavali su Munksgaard na jednoj i Majstorović na drugoj strani, međutim bile su to poluprilike koje nisu stvorile probleme vratarima.

Najbolju priliku u prvih 45 minuta imao je Filet kada je dobio loptu u prostor, pucao iskosa, ali Banić je to obranio.

Odmah na početku drugog dijela Istra ima svoju najbolju priliku, Devetak je snažno opalio s 12-13 metara, ali Banić je blokirao taj pokušaj i ostalo je 0:0.

S druge strane također je i Gorica jednom opasno zaprijetila i to u 81. minuti kada je lopta došla do Štigleca ui kaznenom prostoru, on dobro pucao prema donjem kutu, ali Majkić je odlično reagirao.

U konačnici 0:0, nitko niti nije zaslužio sva tri boda u ovom susretu.