Hrvatska rutinski završila kvalifikacije za OI, u Pariz ide i Njemačka

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 17.03.2024.

Okončane su olimpijske kvalifikacije u Hannoveru, a Hrvatska je vizu za Pariz osigurala još dan ranije. Posao je okončan pobjedom protiv Alžira.

Hrvatski rukometaši svladali su u zadnjem dvoboju olimpijskih kvalifikacija u Hannoveru Alžir s 34:22 (15:11), te turnir završili sa sve tri pobjede.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kako se Hrvatska već ranije plasirala na OI i utakmica je bila posve rezultatski nevažna, izbornik Dagur Sigurdsson je odlučio napraviti nekoliko promjena u sastavu. Priliku za predah dobili su vratar Matej Mandić, krila Mario Šoštarić i Marin Jelinić te srednji vanjski Luka Cindrić, a umjesto njih su zaigrali Kristian Pilipović (vratar), Tin Lučin i Mateo Maraš (vanjski igrači) te Nikola Grahovac (pivot).

Sami dvoboj započeo je s četiri obrane i nizu vratara Dominika Kuzmanovića i našim vodstvom 4:0, pa je i pričuvna i opuštena Hrvatska zarana pokazala da je prejaka za afričkog doprvaka. No, unatoč furioznom početku i sjajnom Kuzmanoviću, koji je do poluvremena skupio 13 obrana, Hrvatska je stala i radila previše tehničkih grešaka, pa je u zadnjih deset minuta postignut svega jedan gol, zbog grubosti je isključen Zvonimir Srna, a zbog ozljede je izašao Grahovac.

Niti drugo poluvrijeme nije donijelo neku rapsodiju i ekshibiciju, a razlika se ipak digla na desetak golova razlike.

Kod Hrvatske su najefikasniji bili Filip Glavaš s devet golova, Lovro Mihić (osam) i Tin Lučin s četiri gola, dok je Alžirce predvodio Abdi Ayoub (osam).

I njemački rukometaši plasirali su se na Olimpijske igre svladavši ranije u Hannoveru Austriju s 34:31 (18:15).