Split 'na mišiće' izvukao pobjedu i ostao u borbi za doigravanje ABA lige

Petar Jenjić • ponedjeljak, 18.03.2024.

Košarkaši Splita upisali su vrlo vrijednu pobjedu na gostovanju kod Krke. Nisu Žuti odigrali briljantno, ali upisani su važni bodovi u nastavku borbe za doigravanje...

Split je u zadnjem susretu 23. kola ABA lige gostovao kod posljednje Krke. Nije to baš bila pretjerano dojmljiva predstava Žutih, ali ono što je važno jest da je upisana pobjeda kojom se borba za doigravanje nastavlja.

Igraj na ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Žuti su slavili rezultatom 80:76 i tako stigli do omjera 11-12 koliko imaju i Studentski Centar i Igokea. S druge strane, Krka ostaje na četiri pobjede, a čak tri više ima FMP koji je iznad zone ispadanja.

Igralo se gotovo pa stalno koš za koš, a nešto je bolje stajala Krka koja je većinu vremena bila u prednosti. Nakon prve četvrtine imala je poen viška (15:14), a početkom druge i četiri koša prednosti u nekoliko navrata.

Vanjski šut nije bio dobar, a 0/7 za tricu definitivno nije pomagalo u stvaranju boljeg rezultata. Nije to odmoglo Žutima koji su serijom od 7:0 došli do vodstva 32:27, a ubrzo nakon toga stigao je i prvo pogođeni vanjski šut (35:29). Zabio je Shannon Shorter, a zatim i Toni Perković.

Dojam je bio da je Split preuzeo konce igre, iako se još neko vrijeme nije uspijevao odvojiti na značajniju prednost. Tome je pridonijela dominacija u napadačkom skoku Krke koja je imala 14 napadačkih skokova, naspram samo jednog hrvatske ekipe.

Treću dionicu Split je završio sa šest koševa viška (57:51), a početkom nastavka s četiri vezana poena stigao do prve dvoznamenkaste prednosti. Krka se uspjela približiti na samo dva koša zaostatka (70:68), dvije i pol minute prije kraja, ali više od toga nije išlo za domaću ekipu.

Prvo ime Splita bio je Toni Perković sa 16 koševa i pet skokova, dok je 14 poena i sedam skokova dodao Mate Kalajžić. Tonko Vuko ubacio je 13 koševa.

Jan Špan s 19 koševa i pet asistencija predvodio je Krku, Darko Planinić dodao je osam poena i devet skokova za 27 minuta u igri.