Podgorica svladala Cedevitu Junior i osigurala mjesto u doigravanju

Sportnet, Mihaela Bradovski • utorak, 19.03.2024.

Cedevita Junior izgubila je od Podgorice rezultatom 79:85 u sklopu turnira ABA 2 lige koji se igra u Širokom Brijegu...

Vrlo zgusnut program za košarkaše Cedevite Junior nastavljen je na turniru ABA 2 lige u Širokom Brijegu gdje je protivnik bila Podgorica koja je upisala pobjedu 85:79.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Utakmicu u kojoj su obje momčadi bile u lovu na doigravanje bolje su otvorili narančasti i to posebno njihov kapetan Josip Batinić koji je otvorio susret sa serijom od pet uzastopnih koševa. Upravo tu prednost (26:21) su imali Zagrepčani nakon 10 minuta igre. Druga četvrtina pripala je momčadi iz Crne Gore te se na veliki odmor otišlo s izjednačenih 43:43. Najbolji strijelac bio je Karačić s devet poena, a po osam su dodali Allen, Maričević i Batinić dok je Luke podijelio pet asistencija.

U nastavak se ušlo izjednačeno, ali prije finalne dionice Podgorica je ostvarila blagu prednost od četiri poena. Cedevita Junior pokušala je uhvatiti priključak, ali pet minuta prije kraja zaostatak se povećao na 12 poena. Nakon toga je Podgorica relativno smireno utakmicu privela kraju i osigurala svoje mjesto u doigravanju. Vodeći strijelac hrvatske momčadi bio je Antun Maričević sa 17 poena, a crnogorsku ekipu predvodio je Marko Kljajević s 19 koševa.

Damir Mulaomerović: "Čestitke Podgorici, svakako su u drugom poluvremenu bili jači i bolji, a mi se nismo donekle mogli prilagoditi na kriterij suđenja. Imali smo svoje šanse, no uvijek bi se dogodila dekoncentracija ili bi primili tricu, tako zaslužena pobjeda i još jednom čestitam protivniku i želim im sreću. Mi idemo dalje, pokušat ćemo u ove dvije utakmice dati priliku mladim igračima. Danas ju je dobio Bogdanović, sljedeći put bi mogao Bilić da i njih uigramo u sustav i da odigramo što bolje."