Matej Dodig zaključio nastup u Zadru porazom u tri seta

Petar Jenjić • četvrtak, 21.03.2024.

Mladi hrvatski tenisač Matej Dodig izgubio je meč osmine finala na Challengeru u Zadru. Od njega je u tri seta bio bolji Bugarin Adrian Andrejev...

Nakon vrijedne pobjede na startu turnira, Matej Dodig nije uspio upisati i drugu na Challengeru koji se ovog tjedna igra u Zadru. Mladi hrvatski tenisač nastup je zaključio u osmini finala.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Trenutno 422. tenisač svijeta za protivnika je imao Adriana Andrejeva, bugarskog predstavnika i 254. na ATP ljestvici. Nakon dva sata i 31 minute provedene na terenu, Andrejev je slavio sa 6:4, 4:6, 6:1.

U tijesnom prvom setu, u prvih šest gemova, vidjeli smo po jedan break sa svake strane, a onda je Bugarin napravio novi za 5:4 te odservirao za set.

Dodig je u drugom setu napravio preokret, nadoknadio break zaostatka i poravnao na 1:1. Ipak, u odlučujem setu dobio je samo jedan gem.

Dodajmo i to da će Nino Serdarušić u četvrtfinalu igrati protiv Jozefa Kovalika koji je u tri seta svladao Zsombora Pirosa.