Mario Hezonja fenomenalno 'spustio rampu' Partizanu

Petar Jenjić • četvrtak, 21.03.2024.

Odigrane su četiri utakmice 31. kola košarkaške Eurolige. Priča večeri definitivno je odličan nastup Marija Hezonje na gostovanju Real Madrida kod Partizana...

Partizanu je baš svaka utakmica bitna u borbi za play-in, kao i večerašnja protiv vodeće momčadi Eurolige, Real Madrida. Kraljevski klub, iako je uvjerljivo vodeći na ljestvici, nije nimalo posustao te je upisao pobjedu 88:76.

Igraj na utakmice Eurolige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo poluvrijeme bilo je jako tijesno, a završio ga je Real s dva koša viška (33:31). Ipak, Madriđani su pojačali pretkraj treće četvrtine i serijom od 16:0 došli do visoke prednosti koju su sačuvali pobjedu.

Mario Hezonja odigrao je odličnu utakmicu i predvodio je goste do pobjede s 22 poena (2/6 za dva, 5/6 za tricu, slobodna bacanja 3/5), pet skokova i četiri asistencije za nešto manje od 26 minuta u igri.

Srpska momčad je ovim porazom pao na omjer 14-17 i sutra ga na desetom mjestu, posljednjem koje vodi u play-in, mogla prestići Valencia. Najbolji je u njegovim redovima bio Frank Kaminsky s 19 koševa.

Anadolu Efes čuva nadu za play-in, a nakon neizvjesne završnice sačuvao je prednost protiv Albe Berlin i slavio s 85:84. Imala je njemačka momčad napad za pobjedu, no Tyrique Jones blokirao je pokušaj Martina Hermannssona.

Prvo ime Efesa bio je Elijah Bryant s 24 poena i pet skokova, Will Clyburn dodao je 13 koševa. Po 17 poena kod Albe ubacili su Matt Thomas i Louis Olinde (pet skokova). Krešimir Nikić nije igrao.

Nešto lakše nego je to bilo očekivano, Žalgiris je stigao do domaće pobjede protiv Baskonije. Litavska momčad je do 13. pobjede sezone stigla rezultatom 94:76 i nanijela protivniku 15. poraz sezone.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Keenan Evans s 20 poena, dok je Baskoniju predvodio Codi Miller-McIntyre sa 16 koševa i sedam asistencija.

Do nove pobjede stigao je Olympiakos koji je na domaćem terenu bio bolji od Lyon-Villeurbannea s 80:64 i tako došao do 19. slavlja sezone.

Alec Peters sa 17 koševa i šest skokova predvodio je grčku momčad, dok je najbolji kod gostiju bio Timothe Luwawu-Cabarrot s 14 poena.