EP 2025. (U-21), kvalifikacije, skupina G, 21.03.2024, 19:00 h, Estadi Nacional, Andorra la Vella

Petar Jenjić • četvrtak, 21.03.2024.

Hrvatska U-21 reprezentacija stigla je do rutinske pobjede na gostovanju kod Andore. Već u prvih osam minuta postigla je dva gola i u ostatak dvoboja odradila bez većih poteškoća...

Hugo Ferreira
38'
18
Jan Guma
64'
6
Daniel Bienert
84'
20
Martí Puigsegur
84'
16
Arnau Torrellas Barrios
84'
Marin Šotiček
66'
20
Lovro Zvonarek
66'
19
Leon Belcar
73'
17
Matija Frigan
82'
10
Gabriel Vidović
82'
Dragan Skočić

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine upisala je novu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Na gostovanju kod Andore slavila je s 3:0, dva pogotka postigla je već u prvih osam minuta, dok je ostatak dvoboja bio odrađivanje posla koji je potvrđen još jednim golom.

Igraj na međunarodne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska je odlično počela i na isteku druge minute već došla do vodstva. Odlična krađa Maura Perkovića koji je povukao prema naprijed i ubacio s lijeve strane za Ivana Matanovića. Hrvatski napadač skreće loptu u mrežu, ali nakon njega igrao je i domaći branič Eric Izquierdo.

Šest minuta kasnije stigao je novi pogodak izabranika Dragana Skočića. Asistirao je Stipe Biuk, a lijepo pogodio Marin Ljubičić u sami kut protivničkog gola. Bio je to sjajan početak hrvatske mlade reprezentacije.

Dobar udarac Matanovića stigao je u 16. minuti, ali otišla je lopta iznad gola. Lijepo je prošao napadač Hrvatske, ali nije bio dovoljno precizan. Uslijedio je odličan pokušaj Andore iz slobodnog udarca. Pucao je Albert Rosas čiji je udarac obranio Nikola Čavlina.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata, a prva opasnija situacija u nastavku stigla je u 65. minuti. Biuk je lijepo prošao po krilu i poslao loptu kroz peterac. Domagoj Bukvić je pucao u blok, a prije njega Matanović nije uspio reagirati kako treba.

I onda je u samoj završnici susreta Hrvatska postigla još jedan gol, asistirao je Leon Belcar, a pogodio Domagoj Bukvić.