Bogdanović i dalje s malom minutažom i skromnim učinkom, Knicksi poraženi u Denveru

Branimir Korać • petak, 22.03.2024.

Noćašnji program u NBA ligi donio je nastup jednog Hrvata, Bojan Bogdanović s Knicksima je upisao poraz u Denveru. Drugi Hrvat bio je promatrač s klupe, Luka Šamanić nije imao minutažu u porazu Jazza u Dallasu...

Bojan Bogdanović još jednu utakmicu većim dijelom je odgledao s klupe, ovaj put u gostima kod Denver Nuggetsa. Denver je svladao njegove Knickse sa 113:100, a hrvatski internacionalac je na parketu proveo 14 minuta te ubacio tri poena (0/3 za dva, 1/2 za tri) te podijelio dvije asistencije. U prilog mu ne ide niži postotak šuta u posljednje vrijeme pa je tako u posljednjih sedam utakmica debelo ispod 30 minuta bio na parketu, a samo jednom je bio dvoznamenkast.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nuggetsi su lako došli do pobjede slavili su s 113:100 na krilima 31 poena i osam skokova Michaela Portera, 30 poena, 14 skokova i 11 asistencija Nikole Jokića i 23 poena Jamala Murraya. Kod Knicksa Jalen Brunson ubacio je 26 poena uz devet asistencija, a Isaiah Hartenstein dodao je 20 poena i osam skokova.

Orlando Magic je u naletu te je upisao petu uzastopnu pobjedu. Odigrao je odličnu utakmicu protiv dobrih Pelicansa te je uvjerljivo slavio sa 121:106. I jedni i drugi bore se za izbjegavanje play-ina, Magic je sada malo odmaknuo onima na granici dok su Pelicansi na samo pobjedu ispred Sunsa koji su na rubu.

Magic su do pobjede predvodili Jalen Suggs s 22 pobjede i Paolo Banchero s 20 pobjeda, deset skokova i 11 asistencija. Kod Pelicansa Trey Murphy ubacio je 21 poen, a Zion Williamson dodao je 20 poena i sedam skokova.

Bucksima se vratio Giannis Antetokounmpo i upisana je pobjeda protiv Brooklyn Netsa sa 115:108. Dobra vijest za Buckse je sve konstantnije igre na najvišoj razini Damiana Lillarda koji je u ovom susretu bio ključan za pobjedu.

Lillard je ubacio 30 poena, ali i dodao 12 asistencija dok je Giannis završio s 21 poenom i devet skokova. Kod poraženih Mikal Bridges ubacio je 24 poena uz šest skokova, a Nic Claxton 22 poena uz devet skokova.

NBA:
Denver Nuggets - New York Knicks 113:100
Orlando Magic - New Orleans Pelicans 121:106
Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets 115:108
Phoenix Suns - Atlanta Hawks 128:115 (Devin Booker 30p/Dejounte Murray 9p, 9sk, 10as)
Dallas Mavericks - Utah Jazz 113:97 (Luka Dončić 34p, 9sk, 8as/Lauri Markkanen 21p)
Houston Rockets - Chicago Bulls 127:117 (Jalen Green 26p/Ayo Dosunmu 35p)
Washington Wizards - Sacramento Kings 109:102 (Kyle Kuzma 31p, 6sk/De'Aaron Fox 25p, 6ol)