Kolumbijci nastavili fantastičan niz i u susretu sa Španjolskom

Branimir Korać, HINA • subota, 23.03.2024.

Bogat program u petak donio je niz prijateljskih utakmica kod kojih je dsta toga biti jasnije.

U prvoj utakmici ACUD Kupa u Kairu, na kojemu nastupa i hrvatska nogometna reprezentacija, domaćin Egipat je svladao Novi Zeland sa 1:0 (1:0).

Jedini gol na utakmici postigao je Mostafa Mohamed u 29. minuti iz kaznenog udarca.

U drugom polufinalu u subotu Hrvatska će igrati protiv Tunisa. Pobjednik te utakmice će u utorak igrati finale protiv Egipta, dok će poraženi također u utorak igrati za treće mjesto protiv Novog Zelanda.

Suparnik hrvatske nogometne reprezentacije u skupini B na ovogodišnjem EURU Albanija izgubila je prijateljski susret od Čilea igran u Parmi sa 0:3 (0:1).

Strijelci za Čile bili su Vargas (20), Bolanos (84) i Davila (90+2).

Hrvatska i Albanija igrat će u 2. kolu 19. lipnja u Hamburgu.

Osim protiv Albanije, Hrvatska će u skupini na EURU u Njemačkoj još igrati protiv Španjolske 15. lipnja u Berlinu te protiv Italije 24. lipnja u Leipzigu.

Suparnik Hrvatske na ovogodišnjem EURU Španjolska izgubila je prijateljski susret od Kolumbije igran u Londonu sa 0:1 (0:0).

Jedini gol na utakmici postigao jepektakularno iz voleja Daniel Munoz u 61. minuti nakon prodora i ubačaja Diaza.

Hrvatska i Španjolska sastat će se u 1. kolu natjecanja u skupini 15. lipnja u Berlinu.

Prijateljski susreti:
Tanzanija - Bugarska 0-1 (Despodov 52)
Sjeverna Makedonija - Moldavija 1-0 (Miovski 45+1)
Nigerija - Gana 2-1 (Dessers 38-11m, Lookman 84 / J. Ayew 90+5-11m)
Azerbajdžan - Mongolija 1-0 (Mustafazad? 90+1)
Armenija - Kosovo 0-1 (Rashica 25)
Lihtenštajn - Farski Otoci 0-4 (Petersen 3, 45+1, Justinussen 49, Svensson 90+2)
Norveška - Češka 1-2 (Bobb 20 / Zima 36, Barak 85)
Senegal - Gabon 3-0 (Appindangoye 12-ag, Faye 44, Mane 90+2)
Albanija - Čile 0-3 (Vargas 20, Bolados 84, Davila 90+2)
Nizozemska - Škotska 4-0 (Reijnders 40, Wijnaldum 72, Weghorst 84, Malen 86)
Mađarska - Turska 1-0 (Szoboszlai 48-11m)
Rumunjska - Sjeverna Irska 1-1 (Man 23 / Reid 7)
Egipat - Novi Zeland 1-0 (Mohamed 29-11m)
Španjolska - Kolumbija 0-1 (Munoz 61)