Šenčur u završnici ipak do pobjede protiv Cedevite Junior

Petar Jenjić • nedjelja, 24.03.2024.

U posljednjem susretu regularnog dijela Druge ABA lige, Cedevita Junior upisala je poraz od Šenčura. Slovenska momčad završila je sezonu na omjeru 4-9, koliko ima i momčad Damira Mulaomerovića...

Košarkaši Šenčura zaključili su regularni dio Druge ABA lige pobjedom protiv Cedevite Junior. Slovenska ekipa slavila je rezultatom 81:76 i tako sezonu zaključila na omjeru 4-9, koliko ima i današnji poraženi sastav.

Igraj na ABA liga na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Cedevita je bila u zaostatku gotovo cijelu prvu četvrtinu, dok u drugoj i trećoj nijednom nije bila u vodstvu. Slovenska momčad nije se uspijevala odmaknuti na dvoznamenksatu prednost i njihov protivnik redovito je bio negdje blizu.

Šest minuta prije kraja Kevaughn Allen zabio je za prednost zagrebačke ekipe (69:67), nakon čega se egal nastavio sve do isteka vremena. Ivan Karačić vratio je Cedevitu u vodstvo 95 sekundi prije isteka vremena (76:75), ali je serijom 6:0 Šenčur zaključio susret.

Karačić je utakmicu završio sa 16 poena i šest skokova, dok je 16 koševa dodao i Renato Serdarušić. Martin Jelić dodao je 12 koševa.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Dalibor Đapa s 18 poena i pet skokova, Alen Malovčič dodao je 17 koševa i osam skokova.