Tena Lukas poražena u tri seta na posljednjoj prepreci u kvalifikacijama u Antalyji

Branimir Korać • ponedjeljak, 25.03.2024.

Tena Lukas upisala je poraz u finalu kvalifikacija na turniru u Antalyji. Lukas je poražena u tri seta od Slovenke Veronike Erjavec...

Hrvatska tenisačica Tena Lukas zaustavljena je u finalu kvalifikacija na Challengeru u Antalyji. Lukas je za protivnicu imala drugu nositeljicu kjvalifikacija Veroniku Erjavec i izgubila je u tri seta.

Igraj na mečeve turnira u Antalyji na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bio je to pomalo neobičan meč koji je potrajao svega sat i pol, što je vrlo malo za tri seta, a u svakom setu jedna igračica je potpuno dominirala.

Slovenka je prvi set dobila vrlo lako sa 6:0 za samo 30 minuta igre, Lukas je imala većikih problema na servisu, a u samo jednom retern gemu je stvorila probleme Slovenki i došla do break lopte.

Drugi set i potpuno drugačija slika. Tu je Lukas dominirala, došla je do dvostrukog breaka, a Erjavec nije imala nijednu break priliku nakon što se našla u zaostatku.

Odluka je pala u trećem setu, Lukas je lakom bez izgubljenog poena uzela prvi gem, ali nakon toga više nije odvojila niti gem i izgubila je sa 6:0, 2:6, 6:1.

S Erjavec se već ranije susretala, ovo im je bio četvrti međusobni dvoboj, a Lukas je upisala dvije pobjede.