U-17: Hrvatska golom u zadnjim sekundama izborila Europsko prvenstvo!

Petar Jenjić • utorak, 26.03.2024.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina izborila je nastup na predstojećem Europskom prvenstvu. U zadnjoj utakmici skupine svladala je Irsku s 5:0 i zbog bolje gol razlike završila ispred Njemačke...

Hrvatska reprezentacija do 17 godina potvrdila je drugo mjesto u skupini kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo. Danas je u posljednjoj utakmici skupine svladala Irsku s visokih 5:0.

Igraj na međunarodne prijateljske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Svaki pogodak je bio bitan, a Hrvatsku je u vodstvo doveo Mislav Ćutuk iz penala u 34. minuti, dok je u smiraj prvog dijela poentirao Marko Zebić.

U drugom poluvremenu rezultat se nije mijenjao sve do 80. minute kada je pogodak postigao Patrik Martić nakon asistencije Luke Vrzića. Pet minuta kasnije novi pogodak postigao je Ćutuk, da bi u zadnjim trenucima dvoboja zadnji gol zabio Ljubo Puljić.

Druga utakmica skupine otišla je na stranu Portugala koji je s 3:2 bio bolji od Njemačke. Tim rezultatom domaćin skupine završio je prvi na ljestvici s maksimalnih devet bodova, a Hrvatska i Njemačka imale su po četiri.

Mini Vatreni završili su s gol razlikom 8:6, a Njemačka sa 7:6 i samim time iza izabranika Marijana Budimira. Podsjetimo, dvoboj s Njemačkom završio je 3:3.

Na Europsko prvenstvo idu pobjednici skupina i sedam najboljih drugoplasiranih. S obzirom na to da je trenutno četvrta, a mogu je stići još tri reprezentacije, znači da je osigurala plasman na veliko natjecanje.