Vodeni sportovi

Mladost lako protiv Partizana, sjajna utakmica Šparade na golu Solarisa

Petar Jenjić • srijeda, 27.03.2024.

Vaterpolisti Solarisa slavili su s 14:13 protiv Radničkog u razigravanju od šestog do osmog mjesta u Regionalnoj ligi. Odličan je na golu sa 16 obrana bio Marin Šparada...

Vaterpolisti Mladosti odigrali su utakmicu u razigravanju od devetog do 12. mjesta u Regionalnoj ligi. Protivnik je bio Partizan, a zagrebačka momčad slavila je s 14:7.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kao što sugerira konačan rezultat, Mladostaši nisu imali prevelikih problema. Nakon 4:4 u prvoj četvrtini, sljedeće dvije dobili su sa 7:0 i mirno priveli utakmicu prema kraju.

Dva gola u pobjedničkim redovima zabili su: Bartul Bučević, Maroje Gluhaić, Jerko Penava, Dario Rakovac i Branimir Hercog. Vratar Eugen Sunara skupio je deset obrana.

Po dva gola kod Partizana zabili su Marko Dimitrijević i Veljko Bodiroga.

Srpski Šabac slavio je u utakmici protiv Mornara s 13:9, na krilima tri pogotka Nenada Dragovića i Andrije Koraća.

Najbolji su u redovima splitske momčadi bili Ferdinand Josip Bušelić s četiri gola i Bruno Hrvatić s dva pogotka. Marin Kordić skupio je devet obrana.

U razigravanju od šestog do osmog mjesta Solaris je upisao pobjedu protiv Radničkog od 14:13. Pet minuta prije kraja Šibenčani su vodili s 13:10, protivnici su stigli do poravnanja, a za pobjedu je zabio Marin Vrdoljak 100 sekundi prije isteka vremena.

Vrdoljak je zabio tri pogotka na susretu, a isti broj zabili su i Antonio Petković i Roko Pelicarić. Sjajan je na golu bio Marin Šparada koji je skupio 16 obrana.

Četiri gola za Radnički postigao je Lazar Vićković.