SuperSport HNL, 28. kolo, 29.03.2024, 15:50 h, Aldo Drosina
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Ivan Janić (Ilok)

[VIDEO] Mreže u Puli mirovale, Istra i Lokomotiva pokazale premalo

Branimir Korać • petak, 29.03.2024.

Više se očekivalo i od Istre i od Lokomotive. Dvoboj u Puli bio je dosta skroman, s vrlo malo prilika te je završio bez pogodaka...

Nakon reprezentativne pauze Istra 1961 i Lokomotiva nisu odradile posebno dobru utakmicu. Lokomotiva je sada u novoj ulozi, bori se za četvrto mjesto i izlazak u Europu, no kao da je danas glavom bila u polufinalu Kupa koji je čeka sljedećeg tjedna.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

S druge strane Istra je krenula u eru bez Ante Ercega, a u dobrom svjetlu pokazao se Elias Filet kojeg se smatra Ercegovim nasljednikom u napadu.

Filet je bio najopasniji igrač na travnjaku, imao je nekoliko zanimljivih pokušaja, postigao je i pogodak, ali on nije priznat zbog zaleđa.

Upravo je Filet potpisao prvu ozbiljniju priliku na susretu, u desetoj minuti lijepo je gađao iskosa u suprotni kut, ali lopta je prošla malo pokraj Šubarićeve vratnice.

Inače, i Istra i Lokomotiva u susret su ušle bez svojih prvih vratara pa su među vratnicama umjesto Majkića i Čavline bili Ćorić i Šubarić.

Osim pokušaja Fileta, iz prvog dijela vrijedi spomenuti još i snažan udarac Marešića iz prekida i dobar pokušaj Šotičeka koji je s ruba 16 metara pucao pokraj gola.

Drugo poluvrijeme još siromašnije iako je viđen taj jedan pogodak koji nije priznat.

Dogodilo se to u 78. minuti kada je Filet dobio loptu u 16 metara i lijepo se okrenuo i zabio, ali bio je u zaleđu.

Još jedan pokušaj Canjuge iz slobodnog udarca kojeg vratar brani, ostalo je 0:0.

Skroman dvoboj, s malo prilika i puno previše prekršaja, čak 55.