Vlašiću 90 minuta u pobjedi Torina, Badelj kao kapetan predvodio Genou

Mario Borko • subota, 30.03.2024.

Jurićeva momčad u Torinu je pobijedila susjeda na tablici Monzu s 1:0 i tako barem privremeno skočila na osmo mjesto Serie A. Badeljova Genova kod kuće je remizirala s Frosinoneom, bilo je 1:1...

U terminu od 15 sati odigrane su dvije utakmice Serie A. Torino Ivana Jurić je na svom terenu s 1:0 svladao Monzu i tako je pretekao na prvenstvenoj ljestvici. Nikola Vlašić odradio je svih 90 minuta. Genoa i Frosinone odigrali su 1:1, a podjelom bodova zadovoljniji mogu biti domaćini, dok su gosti ostali u zoni ispadanja. Milan Badelj je kao kapetan za Genou igrao do 76. minute.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon dva remija protiv Fiorentine i Napolija te pobjede u posljednjem kolu kod Udinesea, Torino je nastavio pozitivnu seriju i protiv Monze. Prvi dio pripao je gostima, dok su Bikovi, unatoč velikom posjedu, ostali bez ijednog udarca u okvir. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 69. minuti kad je Antonio Sanabria uspješno realizirao kazneni udarac kojeg je izborio Samuel Ricci. Tragičar utakmice bio je gostujući kapetan Matteo Pessina koji je najprije skrivio kazneni udarac, a samo nekoliko minuta kasnije zaradio je drugi žuti karton i tako svoju momčad do kraja ostavio s desetoricom.

Torino je pobjedom privremeno skočio na osmo mjesto s 44 osvojena boda i samo je jedan udaljen od aktualnog prvaka Napolija. Borba za mjesta koja vode u Europu je otvorena, a nastavlja se u idućem kolu na gostovanju kod Empolija. Monza je porazom pala na 11. mjesto, a napredak na tablici tražit će idući vikend kada im u goste dolazi "drogirani" Napoli, kojeg bi eventualno pobjedom preskočili na ljestvici.

Genoa kod kuće nije uspjela pobijediti Frosinone. U izjednačenoj utakmici podjela bodova je najpravedniji ishod. Sve najvažnije zbilo se u prvom dijelu kada su domaćini najprije poveli iz kaznenog udarca. U 30. minuti uspješno ga je realizirao Albert Gudmundsson. Islanđaninu je fantastičnu reprezentativnu formu (dvije utakmice, četiri gola) prenio i u klub, a ovo mu je bio 11. prvenstveni pogodak. Samo šest minuta kasnije Brazilac Renier, nakon lijepe akcije, postavlja konačnih 1:1.

Genoa je ostala na 12. mjestu i s 35 bodova nalazi se u vrlo komotnoj situaciji. 11. Monza joj bježi sedam bodova, a 13. Lecce zaostaje isto toliko. U idućem kolu Grifoni gostuju kod Verone. Frosinone je s osvojenim bodom ostao 18. i do kraja sezone ga očekuje velika borba za ostanak. U idućem kolu momčad Eusebija Di Francesca na svom terenu dočekuje Bolognu.