La Liga, 30. kolo, 30.03.2024, 16:15 h
Almería
Almería 0:3 Osasuna
Osasuna

Budimir zabio u pobjedi Osasune i izjednačio se s Bellinghamom na vrhu ljestvice strijelaca

Mario Borko • subota, 30.03.2024.

U 30. kolu LaLige, Osasuna je na gostovanju kod posljednjeplasirane Almerije slavila s 0:3, a hrvatski reprezentativac zabio je svoj 16. prvenstveni pogodak ove sezone...

Nakon dva poraza od Girone i Real Madrida, Osasuna se vratila pobjedama. Na gostovanju kod posljednje Almerije, koja je već gotovo ispala iz lige, momčad Jagoba Arrasatea slavila je s uvjerljivih 0:3. Priliku da poboljša svoj golgeterski učinak iskoristio je Ante Budimir koji je stigao do 16. pogotka ove sezone.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Utakmica je bila riješena vrlo brzo. Nakon manje od 90 sekundi Osasuna je povela, a strijelac je bio Jose Manuel Arnaiz, za kojeg je to bio tek drugi pogodak sezone. Već u devetoj minuti bilo je 0:2, Aleksandar Radovanović vračao je loptu svom vrataru Luisu Maximianu, a ovaj je neshvatljivo, u želji da spriječi korner, servirao loptu Jonu Moncayolu. Španjolac je asistirao Budimiru koji zabija na prazan gol. Konačnih 0:3 postavio je Iker Munoz u 61. minuti utakmice.

Osasuna je pobjedom skočila na deveto mjesto i još je uvijek u igri za mjesta koja vode u Europu. Šesti Real Sociedad bježi sedam, ali sedmi Real Betis samo tri boda. U idućem kolu na svom stadionu dočekuje susjeda na tablici Valenciju. Almerija je nakon pobjede protiv Las Palmasa u prošlom kolu, u ovom upisala 19. poraz. To je za njih bila prva pobjeda ove sezone, do sad su osvojili 13 bodova, a sigurna zona bježi im 14.

Hrvatski reprezentativac igrao je do 77. minute, a novim golom postao je prvi strijelac LaLige. On i Jude Bellingham imaju 16 golova i do kraja sezone će voditi veliku borbu za trofej Pichichi, koji se od 1929. dodjeljuje najboljem strijelcu španjolskog prvenstva.