Ćaleta-Car odigrao svih 90 minuta u remiju Lyona, Monaco slavio u golijadi

HINA, Petar Jenjić • subota, 30.03.2024.

Danas su odigrane dvije utakmice 27. kola francuske Ligue 1. Monaco je rutinski slavio na gostovanju kod Metza, dok su Lyon i Reims odigrali bez pobjednika...

Nogometaši Lyona i Reimsa odigrali su bez pobjednika 1:1 u dvoboju 27. kola francuske Ligue 1, u susretu gdje su oba pogotka postignuta u drugom poluvremenu.

Igraj na borilačke sportove na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su poveli u 55. minuti kada je domaću mrežu pogodio Okumu, dok je domaći sastav izjednačio deset minuta kasnije. Strijelac za bod Lyona bio je Ernest Nuamah koji je iz blizine pogodio glavom za konačnih 1:1.

Lyon je remizirao nakon što je imao dvije vezane prvenstvene pobjede, dok je Reims u posljednje tri ligaške utakmice jednom pobijedio i dva puta odigrao neodučeno. Obje su momčadi ostale u sredini ljestvice, Reims je devet, a Lyon na desetom mjestu.

Cijelu utakmicu za Lyon je odigrao hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car, dok je Dejan Lovren ostao na domaćoj klupi za pričuve.

Vrlo uvjerljivo su nogometaši Monaca ostvarili pobjedu u 27. kolu, na gostovanju su svladali Metz s 5:2. Kompletna priča susreta okončana je nakon tek uvodnih 16 minuta, koliko je trebalo gostima iz Kneževina za tri pogotka.

Prvo je u četvrtoj minuti Japanac Takumi Minamino načeo Metz, dok je već u desetoj minuti bilo 2:0. Maghes Akliouche je ukrao loptu na sredini terena te se s njom sjurio prema suparničkim vratima i zabio za 2:0.

Grogirani Metz se nije ni oporavio od drugog pogotka, a već je u 16. minuti bilo 3:0 kada je Brazilac Vanderson dočekao ubačaj na drugu vratnicu te iz trka pogodio za 3:0.

Smirila se potom utakmica sve do završnice kada su postignuta nova četiri pogotka, ali pobjeda Monaca nije bila ugrožena. Za Metz su pogađali Pape Diallo u 78. i Ibou Sane u 84. minuti, dok je za Monaco dvostruki strijelac bio Folarin Balogun, u 76. i 87. minuti.

U zadnjih pet ligaških ogleda Monaca ima tri pobjede i dva remija, a ova ga je pobjeda podigla na drugo mjesto ljestvice, deset bodova iza vodećeg PSG-a. Metz je i dalje u vrlo opasnoj situaciji, na pretposljednjem mjestu.