Europska liga, nokaut faza, osmina finala - uzvrati, 02.04.2024, 20:45 h
Rhein-Neckar Löwen 31:29 Nexe Našice
Nexe Našice

RN Löwen dovršio posao, Nexe se novim porazom oprostio od Europe

Mihaela Bradovski • utorak, 02.04.2024.

Rukometaši Nexea upisali su poraz i u drugom susretu protiv RN Löwena i oprostili su se od Europe. U drugom dvoboju izgledali su bolje, ali Nijemci su svejedno slavili s 31:29...

Nakon poraza 24:19 u Našicama, Nexe je otputovao u Njemačku svjestan kako će jako teško do čudesnog preokreta, ali želio se minimalno oprostiti od europskog puta dobrim nastupom i što boljim rezultatom.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U svakom slučaju izgledao je bolje nego što je to bio slučaj u prošlom susretu u Našicama gdje je u napadu igrao dosta loše, na užas Veselina Vujovića koji je bio vrlo nezadovoljan.

U Heidelbergu je domaćin bolje krenuo, došao do tri gola prednosti i vodstvo je održavao do završnice prvog poluvremena.

Nexe je u razdoblju od 22. do 27. minute kreirao seriju 4:0 i okrenuo rezultat te poveo s 15:13, ali ipak nije odnio prednost na odmor, Löwen je s dva gola u posljednjih pola minuta izjednačio na 16:16.

U drugom poluvremenu Nexe se dobro držao i u 42. minuti imao je ponovno prednost od dva gola, negdje je u podsvijesti zasigurno bila misao kako se može dostići domaćina, ali onda je uslijedilo ključno razdoblje.

Nijemci rade seriju 6:0 uz tri gola Jannika Kohlbachera, odlaze na 26:22 i tu je priči kraj.

Do kraja susreta domaćin je mirno odradio posao i novom pobjedom, ovaj put 31:29, prošao je u četvrtfinale.

Najbolji kod Löwena bio je Jannik Kohlbacher s osam golova, a kod Nexea Moreno Car skupio je 11 obrana, a po sedam golova postigli su Predrag Vejin i Marko Bezjak.