Jana Fett u tri seta do polufinala turnira u Splitu

HINA, Petar Jenjić • četvrtak, 04.04.2024.

Jana Fett izborila je polufinale turnira u Splitu nakon što je u tri seta izbacila Veroniku Erjavec iz Slovenije. Sada je čeka Mađarica Panna Udvardy...

Hrvatska tenisačica Jana Fett plasirala se u polufinale ITF World Tour turnira kojem je domaćin Split te se igra za nagradni fond od 60 tisuća američkih dolara.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Fett, 171. tenisačica na svijetu i druga nositeljica u Splitu, u četvrtfinalu je pobijedila slovensku igračicu Veroniku Erjavec sa 6:3, 3:6, 6:0. U polufinalu će Fett igrati protiv Mađarice Panne Udvardy, inače treće nositeljice turnira.

Četvrtfinalni meč je bolje otvorila Slovenka Erjavec koja je povela 2:0 i 3:2, ali je potom Fett uzvratila s pet gemova u nizu. Povela je 6:3, 1:0, ali je i stala kod vodstva 3:2 u drugom setu. Tada je Erjavec uzela četiri gema zaredom i izjednačila na 1-1 u setovima.

Bio je to samo kratki predah Fett prije završnog naleta. U trećem setu je potpuno dominirala te je bez izgubljenog gema u završnoj dionici proslavila pobjedu.