Zadar održao prednost i slavio kod Dinama

Petar Jenjić • petak, 05.04.2024.

Košarkaši Zadra došli su do 27. pobjede u 29. utakmici ove sezone u domaćem prvenstvu. Na gostovanju kod Dinama slavili su s 96:81...

U drugoj današnjoj utakmici 29. kola domaćeg košarkaškog prvenstva, Zadar je slavio na gostovanju kod zagrebačkog Dinama rezultatom 96:81. Sada je na omjeru 27-2, dok je Dinamo pao na 16-13.

Igraj na utakmice hrvatskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dinamo je dobro krenuo u susret i nakon šest i pol minuta vodio s 21:14. Međutim, uslijedila je velika serija Zadrana od 19 neuzvraćenih poena za vodstvo 33:21 početkom druge četvrtine. Domaćin se do poluvremena spustio na četiri koša minusa (50:54).

Problem za Zadar pojavio se polovicom treće dionice kada je Luka Božić zbog pet prekršaja napustio igru. Međutim, nije to zaustavilo goste koji su uoči zadnjih deset minuta imali 11 poena prednosti (63:74). Domaćin je često bio tu negdje, Zadar se nije uspijevao odvojiti, ali nije ni ispustio prednost.

Najbolji je kod Zadra bio Karlo Žganec s 20 koševa i sedam skokova, dok je Krševan Klarica dodao 15 poena.

Dinamo je predvodio Ivan Novačić s 25 poena, Ivan Vučić dodao je 15 koševa, sedam skokova i osam asistencija.