Milan 3:0 Lecce
Lecce

Pongračićev Lecce na San Siru bez šanse protiv raspoloženog Milana

Mario Borko • subota, 06.04.2024.

Subotu u Serie A otvorili su Milan i Lecce, a Rossoneri su s 3:0 vrlo lako stigli do svoje sedme pobjede u nizu...

Milan je u posljednje vrijeme u odličnoj formi, a ona je u subotu nastavljena protiv Leccea. Rossoneri su pobijedili s 3:0 i tako dodatno učvrstili drugu poziciju u Serie A. Gostima nije pripomogao ni crveni karton kojeg su dobili krajem prvog dijela, ali do tog trenutka već su bili u rezultatskom minusu.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad Stefana Piolija povela je već u šestoj minuti. Američki-Hrvat Christian Pulišić lijepim udarcem s vrha šesnaesterca zabio je svoj deseti ligaški pogodak. U 20. minuti već je 2-0 za Milan, a strijelac je Olivier Giroud. Francuz, koji će u rujnu napuniti 38 godina, bio je najviši nakon kornera, a bio mu je to 15. gol ove sezone. Domaćini su nakon toga smirili igru, a crveni karton Nikole Krstovića u 45. minuti do kraja je utabao put njihovoj pobjedi.

Konačnih 3:0 postavio je Rafael Leao u 57. minuti. Portugalac je iskoristio svoju brzinu i odlično proigravanje Yacinea Adlija za svoj tek šesti prvenstveni pogodak. Pioli je nakon toga napravio svih pet izmjena jer Milan u četvrtak, na San Siru protiv Rome, igra četvrtfinale Europske lige.

Lecce je nakon pobjede protiv Salernitane i remija s Romom upisao 14. poraz ove sezone, a u idućem kolu očekuje ga vrlo važna utakmica, u goste mu dolazi Empoli. Žuto crveni su trenutno 13., ali 19. Sassuolo je samo četiri boda iza njih. Marin Pongračić odigrao je svih 90 minuta, a unatoč porazu bio je vrlo dobar