Tudorov Lazio minimalno poražen u rimskom derbiju protiv Rome

Mario Borko • subota, 06.04.2024.

Momčad Danielea De Rossija nastavlja s odličnim rezultatima i sve je bliže Ligi prvaka. Lazio je nakon pobjede protiv Juventusa izgubio drugu utakmicu za redom...

Rimski derbi na Olimpijskom stadionu završio je minimalnom pobjedom domaćina. U ovom susretu to je bila Roma, a pogodak Gianluce Mancinija iz 42. minute bio je dovoljan za konačnih 1:0 i tri vrlo važna boda za momčad Daniela De Rossija. Igor Tudor je nakon debija iz snova protiv Juventusa u prvenstvu, od istog protivnika poražen u kupu, a sada je izgubio i gradski derbi.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U utakmicu od velikog značaja, bez obzira na stanje na tablici, obje su momčadi očekivano ušle vrlo oprezno. Roma je imala početni pritisak, ali prvu pravu priliku imao je kapetan Lazija Ciro Immobile u sedmoj minuti, no pucao je pokraj gola. Kada se polako činilo da će mreže u prvom dijelu mirovati, Mario Gila Fuentes zamalo nespretnom reakcijom zabio autogol, a iz kornera koji je uslijedio Gianluca Mancini zabija za vodstvo Vučice.

Koliko je Lazio bio sterilan u prvom dijelu sugerira podatak da nije uputio nijedan udarac u okvir gola. U drugom dijelu uloge su zamijenjene, ali je Roma svejedno bila bliža pogotku, kada je Stephan El Shaarawy u 54. minuti pogodio lijevu vratnicu. Najbolja prilika Tudorove momčadi bio je poništeni zgoditak Daichija Kamade zbog zaleđa u 64. minuti.

Nervoza je kako je utakmica odmicala sve više rasla pa je Marco Guida u drugom dijelu podijelio sedam žutih kartona. Biancocelesti su do kraja susreta imali jalovi posjed, a o njihovoj nemoći najbolje govori činjenica da je Mile Svilar, koji u prosjeku bilježi četiri obrane po utakmici, u ovoj ostao tek na jednoj.

Vučica se pobjedom četvrtoj Bologni približila na samo dva boda zaostatka. Momčad Thiaga Motte ima utakmicu manje i u nedjelju gostuje kod Frosinonea. Prije dolaska De Rossija bilo je gotovo nemoguće vjerovat ida će se Roma boriti za Ligu prvaka, a sada je to realan cilj. U četvrtak joj najprije slijedi gostovanje kod Milana u četvrtini finala Europske lige, pa potom u prvenstvu gostuje kod Udinesea.

Tudor je bio svjestan da ga odmah po dolasku na klupu čeka vatreno krštenje. U prilog mu nije išla ni reprezentativna stanka, te tek nekoliko dana za pripremu prije dva ogleda s Juventusom. Prvi u prvenstvu je prošao izvanredno, a drugi u kupu je donio dva gola zaostatka za uzvrat. Poraz protiv Rome u ovakvim okolnostima nije tragedija, a bivšem treneru Hajduka sada slijede utakmice protiv Salernitane i Genoe u kojima će morati tražiti pobjedu.