Liga prvaka, nokaut faza, četvrtfinale - prve utakmice, 10.04.2024, 21:00 h
Atlético Madrid 2:1 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Haller kasnim golom vratio nadu Borussiji Dortmund uoči uzvrata

Branimir Korać • srijeda, 10.04.2024.

Atletico Madrid slavio je u prvom susretu protiv Borussije s 2:1, a mogao je i do boljeg rezultata s obzirom da je do 81. minute vodio s 2:0. Ipak, Borussia je došla do prihvatljivijeg poraza...

Atletico je jedini domaćin koji je u četvrtfinalu upisao pobjedu, ali uz malo više sreće mogla je Borussia neporažena napustiti Madrid. U 81. minuti smanjila je zaostatak, a u posljednjim minutama Atletico je opasno živio.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je puno bolje otvorio utakmicu i već u četvrtoj minuti stigao je do vodstva nakon velike pogreške Kobela i njegovih suigrača iz obrane, De Paul je dobio loptu i lako zabio.

Gosti su izgledali loše i neprepoznatljivo, Atletico je pleo mrežu oko kaznenog prostora i to mu se isplatilo u 32. minuti.

Obrana Borussije ponovno je bila neoprezna, a Griezmann je asistirao Lini koji podiže na 2:0.

Edin Terzić imao je dosta razloga za zabrinutost nakon prvog dijela, ali nastavak je već bio bolji.

Kao da je nova momčad izašla na teren, Borussia je bila opasnija, konkretnija i sve više je prijetila.

U 81. minuti stigla je do smanjenja zaostatka, Sebastian Haller dobio je loptu u 16 metara, bio je posve sam i lijepo je pogodio za 2:1.

Krenula je Borussia i po poravnanje, imala je vrlo dobru priliku u 87. minuti kada je Bynoe-Gittens pogodio gredu, a zatresao ju je i Julian Brandt u 96. minuti nakon čega je stigao kraj i domaćin je mogao odahnuti.

Atletico nosi prednost na uzvrat, ali Borussia je snažna na svom travnjaku i čeka nas sjajan uzvrat.