Vodeni sportovi

Splitski Jadran visokom pobjedom došao blizu regionalnog naslova

Petar Jenjić • četvrtak, 11.04.2024.

Splitski Jadran je u pretposljednjoj utakmici u Regionalnoj ligi ove sezone došao do rutinske pobjede protiv Crvene zvezde i stigao na korak do naslova u ovom natjecanju...

Vaterpolisti splitskog Jadrana napravili su korak u pravom smjeru u borbi za naslov regionalnog prvaka. U svojoj pretposljednjoj utakmici sezone u ovom natjecanju, u bazenu u Poljudu, igrali su protiv Crvene zvezde.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Aktualni hrvatski prvak stigao je do očekivane pobjede protiv srpske momčadi koja nije ozbiljnije zaprijetila. Već nakon prvog poluvremena Jadran je vodio sa 7:2, a u drugoj četvrtini nije primio nijedan pogodak.

Kako je vrijeme odmicalo, bilo je jasno da Zvezda neće stići zaostatak, a odličan je na golu Jadrana bio i Ivan Marcelić koji je skupio 15 obrana. Na koncu je slavio s 14:7.

Prvo ime Jadrana bio je Jerko Marinić Kragić s četiri pogotka, dok je Konstantin Harkov dodao dva gola. Osam igrača postiglo je po jedan zgoditak.

Po dva gola kod Zvezde zabili su Gavril Subotić i Dušan Marković. Večeras još igraju Jug AO i Novi Beograd.