Vodeni sportovi

Jug AO poražen nakon drame peteraca

Petar Jenjić • četvrtak, 11.04.2024.

Jug AO ostao je bez pobjede protiv Novog Beograda u susretu Regionalne lige. Nakon boljeg izvođenja peteraca srpska je momčad stigla do trijumfa...

Tijesna je bila utakmica između Juga AO i Novog Beograda. Nakon 32 minute igre završilo je bez pobjednika (11:11), a boljim izvođenjem peteraca do pobjede je stigla srpska momčad koja je sada na 14 bodova, tri iza splitskog Jadrana uz utakmicu manje.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vrlo učinkovita bila je prva četvrtina u kojoj smo vidjeli osam pogodaka, po četiri sa svake strane. Poveo je Novi Beograd u drugoj s 5:4, ali u preostalih šest i pol minuta prvog poluvremena Jug je postigao tri pogotka.

Srpska ekipa vratila se na 9:9 do konca treće četvrtine, da bi početkom posljednje došla do vodstva. Više je šansi imao Novi Beograd privesti utakmicu u svoju korist, ali nije uspio. Marko Žuvela zabio je peterac za 11:11 minutu prije kraja, a rezultat se više nije promijenio.

U raspucavanju je u prvoj seriji promašio Toni Mozara, a svi ostali pucači na obje strane bili precizni. To je u prijevodu značilo pobjedu srpske ekipe.

Jug je s četiri gola predvodio Marko Žuvela, dok su po tri pogotka dodali Hannes Daube i Rino Burić. Beograđane su s tri gola predvodili Filip Filipović i Miloš Ćuk.