Cibona je ove sezone čak tri puta iznenadila Split, može li i četvrti?

Branimir Korać • petak, 12.04.2024.

U 30. kolu hrvatskog košarkaškog prvenstva Split dočekuje na svom parketu Cibonu. Podcjenjivanja definitivno neće biti, previše puta su se Splićani opekli...

U sve susrete ove sezone Split je protiv Cibone ušao kao favorit, a slavio je samo jednom. Uspjelo mu je to u hrvatskom prvenstvu u Zagrebu, ali Cibona je čak tri puta odnijela pobjedu.

Igraj na Split - Cibona na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

O problemima Cibone sve se zna, momčad izgleda kako izgleda, igrači su iscrpljeni do krajnjih granica zbog konstantnih nastupa uz vrlo malo minuta za odmor.

Split ima puno veću širinu, Slaven Rimac može dosta rotirati, a Cibona u domaćem prvenstvu ima petoricu koja moraju nositi momčad, ali i takva je uspjela slaviti i to usred Splita.

Dino Repeša nema previše izbora, u prvenstvu se sve svodi na to koliko će biti učinkovita Cibonina zonska obrana dok se u napadu ne toleriraju pogreške jer one dovode do brze tranzicije protivnika i veće potrošnje energije kod igrača koji moraju gotovo 40 minuta biti u pogonu.

Dodatni problem za Cibonu je ozljeda kapetana Krešimira Radovčića, ako on ne bude spreman za nastup, morat će netko od mlađih koristiti ozbiljne minute, a vidjelo se u brojnim utakmicama ove sezone da to baš i nije lako.

Slaven Rimac ne smije si dopustiti novi posrtaj protiv svog bivšeg kluba. Puno toga ide mu u prilog i pobjeda se mora uzeti.

Što su rekli

Slaven Rimac, trener Splita: "Sve što se događa oko Cibone navede protivnika da je podcijeni. Međutim to je momčad koja ima karakter i voli igrati te ne pada u igri. No kvaliteta je na našoj strani i moramo iskoristiti našu energiju i kazniti ih gdje su najslabiji."

Dino Repeša, trener Cibone: "Nema puno nepoznanica između naše dvije ekipe, igrali smo već četiri puta s njima tako da se obostrano jako dobro poznajemo. Split je jedan od pretendenata za naslov prvaka Hrvatske uz Zadar. Mi u toj utakmici moramo biti čvršći i agresivniji s obzirom na mladost s kojom raspolažemo kako bi mogli konkurirati kvalitetnoj ekipi kao što je Split."

Mjesto, vrijeme

Split, Mala dvorana na Gripama, 20:00

Prošli dvoboj

Ove sezone u ABA ligi Cibona je oba puta bila bolja od Splita. U Zagrebu je bilo 81:73, a na Gripama 85:72. U hrvatskom prvenstvu Cibona je slavila na Gripama sa 63:57, a Split je bio bolji u Zagrebu s 85:72.

Prognoza

Split je favorit i očekuje se njegova pobjeda, posebno jer Ciboni nedostaje i Radovčić. No, ove sezone Cibona je previše puta iznenadila i Split mora biti oprezan.