Matej Dodig ipak ostao bez finala splitskog Challengera

Petar Jenjić • subota, 13.04.2024.

Mladi hrvatski tenisač Matej Dodig nije uspio izboriti finale Challengera koji se ovog tjedna igra u Splitu. Bolji je od njega bio mađarski predstavnik Zsombor Piros...

Jako je dobar tjedan iza Mateja Dodiga koji je pobijedio nekoliko bolje rangiranih tenisača i izborio polufinale Challengera u Splitu. 18-godišnjak se tu i zaustavio te ostao bez plasmana u finale.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Trenutno 420. na ATP ljestvici igrao je protiv mađarskog predstavnika Zsombora Pirosa, trenutno 114. tenisača svijeta koji je do sada osvojio pet turnira ove razine u karijeri, a uostalom je i branitelj naslova.

Piros je slavio s dva puta po 6:3 nakon jednog sata i 35 minuta provedenih na terenu, a ovo im je bio prvi međusobni dvoboj. Tako je na putu do finala izgubio samo jedan set, i to odmah na startu turnira od Nermana Fatića.

Mađar je spasio sve tri break šanse koje je imao Dodig, a iskorisio je svoje tri od njih čak 13. Bilo mu je to i više nego dovoljno za pobjedu.