Čista petica: Bayer Leverkusen visokom pobjedom do povijesnog naslova prvaka Njemačke!

Petar Jenjić • nedjelja, 14.04.2024.

Nogometaši Bayer Leverkusena danas su, u susretu 29. kola njemačkog prvenstva, došli do pobjede protiv Werdera i tako matematički osigurali svoj prvi naslov prvaka...

Bayer Leverkusen, klub koji je do sada pet puta kroz svoju povijest završavao na drugom mjestu Bundeslige, igra najbolju sezonu u svojoj povijesti, a ujedno i jednu od najboljih ikada što se tiče nekog kluba iz Liga petice.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Danas je na domaćem terenu igrao protiv Werdera iz Bremena, došao do pobjede od 5:0 i pet kola prije kraja ima nedostižnih 16 bodova prednosti ispred Bayerna i Stuttgarta. Ovo mu je ujedno bila i 43. uzastopna utakmica u svim natjecanjima bez poraza.

Svoju četvrtu bundesligašku titulu slavi i hrvatski reprezentativac Josip Stanišić koji je na posudbu u Leverkusen stigao upravo iz Bayerna., a danas nije ulazio u igru.

Domaćin je poveo u 25. minuti kada je najstrožu kaznu realizirao Victor Boniface. Nakon nešto manje od sat vremena igre Granit Xhaka uputio je fenomenalan pogodak iz daljine i podebljao prednost.

Osam minuta kasnije ništa manje spektakularan pogodak nije postigao Florian Wirtz. Veliki njemački talent "privatizirao" je završnicu utakmice, a nakon jednog sjajnog gola, poentirao još dva puta za čistu "peticu".

Bayeru još ostaje finale kupa protiv Kaiserslauterna, kao i Europska liga gdje je na korak do plasmana u polufinale. Bayern je od sezone 2012./13. osvojio sve naslove u Njemačkoj, a tom je nizu upravo stigao kraj.

U ranije odigranoj utakmici, Freiburg je minimalno slavio na gostovanju kod posljednjeg Darmstadta, zahvaljujući pogotku Ritsua Doana iz 36. minute.

Freiburg nastavlja borbu za europske pozicije, a trenutno je tri boda od šestoplasiranog Eintracht Frankfurta, dok Darmstatd vrlo vjerojatno zaključuje svoju ovosezonsku bundesligašku avanturu. Trenutno je a 14 bodova, a 16. Mainz ima 12 bodova više.