Antonia Ružić bez polufinala turnira u Sloveniji

Petar Jenjić • petak, 19.04.2024.

Antonia Ružić nije uspjela izboriti svoje mjesto u četvrtfinalu turnira u Kopru. Bolja je od nje bila domaća predstavnika Veronika Erjavec...

U četvrtfinalu 75 tisuća dolara vrijednog turnira u Kopru zaustavljena je Antonia Ružić. Hrvatska tenisačica je do ove faze stigla bez izgubljenog seta, ali danas je ipak upisala poraz.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ružić, trenutno 210. tenisačica svijeta, igrala je protiv domaće igračice, Slovenke Veronike Erjavec koja je sedam mjesta bolje plasirana od hrvatske predstavice.

Erjavec je slavila sa 6:4, 6:1 nakon jednog sata i 26 minuta provedenih na terenu. Tako je u drugom međusobnom dvoboju stigla do druge pobjede. Prvu je upisala prošle godine na turniru u Osijeku.

U prvom setu Ružić se vratila s dva breaka zaostatka i poravnala na 4:4, ali nakon toga je još jednom izgubila servis, a ubrzo i set. U drugom setu dobila je samo jedan svoj servis gem.