Bundesliga, 30. kolo, 19.04.2024, 20:30 h
Eintracht Frankfurt 3:1 Augsburg
Augsburg

Eintracht preokretom do važne pobjede za odvajanje od Augsburga

Branimir Korać • petak, 19.04.2024.

U prvom susretu 30. kola Bundeslige Eintracht je ugostio Augsburg i upisao je pobjedu 3:1 s kojom je ujedno pobjegao ovom protivniku na šest bodova razlike...

Vrlo zanimljiv dvoboj na otvaranju 30. kola Bundeslige. Šestoplasirani Eintracht dočekao je sedmoplasirani Augsburg.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Eintracht je u konačnici slavio s 3:1 i učvrstio je tu šestu poziciju, dalje od toga neće moći. Petoplasirana Borussia bježi mu velikih 11 bodova i zauzet će tu dodatnu petu poziciju koja vodi u Ligu prvaka jer je izvjesna da će Njemačka uz Italiju dobiti još jednog sudionika elitnog klupskog natjecanja.

Eintracht tako drži poziciju koja će vjerojatno voditi u Europsku ligu, a ne u Konferencijsku ligu, a Augsburg se nada barem toj sedmoj poziciji, no tu je veća gužva i za nju će se morati izboriti.

Na gostovanju u Frankfurtu gosti su krenuli jako dobro i poveli su u 13. minuti preko Rubena Vargasa i tu su prednost držali sve do 55. minute.

Samo šest minuta trebalo je domaćinu da dođe do preokreta. U 55. minuti Fares Chaibi pogodio je za 1:1, a šest minuta kasnije Hugo Ekitike zabija za vodstvo.

Sve dvojbe otklonio je Omar Marmoush u 95. minuti postavivši konačnih 3:1.

Hrvoje Smolčić ušao je u igru u 89. minuti umjesto Bute kao taktička izmjen, a kod gostiju Kristijan Jakić igrao je do 80. minute, a Dion Drena Beljo odgledao je cijelu utakmicu s klupe.