Manchester United prosuo tri gola prednosti protiv Coventryja, spasio se na jedanaesterce

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.04.2024.

Nakon dramatične borbe i izvođenja jedanaesteraca na Wembleyju nogometaši Manchester Uniteda su s ukupnih 7:5 pobijedili drugoligaša Coventry te su izborili finale engleskog FA kupa.

Tako će se 25. svibnja ponoviti mančestersko finale. Dvoboj za naslov pobjednika će igrati Manchester United i Manchester City kao i prošle sezone kada je City pobijedio 2:1.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sve do 71. minute polufinalnog ogleda Manchester United je vodio s velikih 3:0 protiv Coventryja, trenutačno osme momčadi engleske druge lige. No, Coventry se vratio, izjednačio na 3:3 i bio milimetrima blizu finala, ali je na kraju pokleknuo prilikom udaraca s bijele točke.

Činilo se da je Manchester United slomio Coventry nakon sat vremena igre. U tom trenutku je vodio 3:0 nakon pogodaka McTominayja u 23., Maguirea u nadoknadi prvog dijela i Brune Fernandesa u 58. minuti.

Uporni drugoligaš imao je itekako snage za odgovor te je prvo Simms u 71. minuti smanjio na 1:3, dok je O'Hare u 79. iz daljine, uz pomoć Wan-Bissake, pogodio za 2:3. Svim snagama krenuo je Coventry po treći pogodak i produžetke koje je osigurao kada je Wright u 95. minuti pogodio s bijele točke za 3:3.

U dodatnih 30 minuta nije bilo golova, makar su obje momčadi stvorile brojne prilike za pogodak, a čak je Coventry bio bliži prolasku. U drugom produžetku je Simms naciljao gredu, dok je u posljednjim sekundama Coventry postigao i burno proslavio četvrti gol koji je dao Torp. Nažalost po drugoligaša pogodak je poništen zbog minimalnog zaleđa.

O pobjedniku se odlučivalo u udarcima s bijele točke gdje za Coventry jedanaesterce nisu realizirali O'Hare i Sheaf, a za Manchester United Casemiro. Pogodak odluke dao je Hojlund za veliko slavlje Manchester Uniteda.

Branitelj naslova Manchester City svoje je mjesto u novom finalu FA kupa osigurao subotnjom pobjedom protiv Chelseaja 1-0. Jedini pogodak postigao je Bernardo Silva u 84. minuti.

FA kup, polufinale:
Manchester United - Coventry 3:3, 3:3, jedanaesterci 4:2 (McTominay 23, Maguire 45+1, Bruno Fernandes 58 / Simms 71, O'Hare 79, Wright 90+5-11m)