SuperSport HNL, 31. kolo, 21.04.2024, 19:30 h, Rujevica
Suci: Mateo Erceg (Benkovac), Luka Pušić (Zagreb), Vice Vidović (Solin), Renato Lacić (Split)
3:0(0:0) Gorica
Gorica

[VIDEO] Rijeka ponovno na vrhu, Gorica izdržala nešto više od sat vremena

Branimir Korać • nedjelja, 21.04.2024.

Rijeka je ponovno vodeća momčad SuperSport HNL-a. Slavila je s 3:0 protiv Gorice koja nije imala pravo rješenje za igru Riječana u drugom poluvremenu...

Rijeka nije imala jednostavan posao protiv Gorice iako je imala inicijativu i najvećim dijelom susreta bila je bolji protivnik. No dugo je čekala na pogodak, Gorica se dobro branila i tek u 68. minuti lopta je ušla u mrežu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo poluvrijeme nije donijelo neke velike prilike, igralo se borbeno, Rijeka je imala više loptu u svojim nogama, pokoji pokušaj više, ali viđeno je premalo.

Najčešće su domaćini pokušavali udarcima izvana, ali nije to bilo posebno opasno za Banića koji je bez većih problema obranio ono što je trebao obraniti.

Drugo poluvrijeme donijelo je već više akcije. Rijeka je sve više i sve jače pritiskala, Gorica se nije mogla pomaknuti iz svojih 30 metara.

U 57. minuti veliku priliku imao je Franjo Ivanović, ubačena lopta s lijeve strane, Ivanović je došao iz drugog plana i pucao glavom, ali lopta pogađa gornji dio grede.

Sve više je mirisalo na pogodak i sve više se osjećalo kako se Gorica teško brani i teško diše.

U 68. minuti mreža je načeta. Marco Pašalić nabacio je s desne strane, Marko Pjaca odlično se ubacio ispred čuvara i glavom u padu poslao loptu od poda u mrežu. Lijepo, atraktivno i efikasno!

Taj pogodak u potpunosti je utišao goste koji su potpuno pali.

U 80. minuti stigao je novi pogodak, ovaj put nakon velike gužve odbijena je lopta van do Petroviča koji je snažno opalio, a Mirko Marić skrenuo je loptu u mrežu.

Točku na i stavio je u 89. minuti lijepim golom Bruno Goda, proigrao ga je Marić, a Goda je lijepo poslao loptu u mrežu.

Završilo je s tih 3:0, Rijeka je slavila i vratila se na vrh ljestvice s dva boda prednosti nad Dinamom.