Real slavio u El Clasicu, pitanje je samo vremena kada će potvrditi titulu prvaka

Branimir Korać • nedjelja, 21.04.2024.

Real Madrid upisao je pobjedu u El Clasicu, slavio je protiv Barcelone s 3:2 i pobjegao joj je na 11 bodova prednosti. Razlika je ogromna i samo je pitanje kola u kojem će i matematički osigurati naslov prvaka...

Četvrti put zaredom Real Madrid svladao je u El Clasicu Barcelonu. Četvrta pobjeda je posebno slatka, Real se morao dva puta vraćati iz minusa, za pobjedu je zabio u sudačkoj nadoknadi i s 11 bodova prednosti nad drugoplasiranom Barcelonom praktički je osigurao naslov prvaka.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nada Barcelone da će ostati u utrci za naslov prvaka razbuktala se u šestoj minuti kada je Raphinha ubacio, a Andreas Christensen glavom poslao loptu u mrežu za vodstvo gostiju.

U 16. minuti kazneni udarac za Real. Pau Cubarsi prekršajem je zaustavio Lucasa Vaqueza, dosuđen je penal, a Vinicius Junior zabio je za 1:1.

Sporna situacija u 28. minuti. Lamine Yamal uputio je loptu prema golu, Lunin ju je izgukao i spriječio ulazuak u mrežu, no igrači Barcelone sugerirali su kako je lopta prešla gol liniju doik su Realovi tvrdili drugačije. Snimke nisu previše pomogle i gol nije priznat.

Barcelona se svejedno vratila u vodstvo sredinom drugog dijela, Fermin Lopez poslao je loptu u mrežu i zabio za 2:1.

Real je uzvratio samo četiri minute kasnije kada je obrana Barcelone zaboravila Lucasa Vazqueza koji zabija iz blizine za 2:2.

Činilo se kako će susret završiti tim rezultatom, ali u sudačkoj nadoknadi nakon dodavanja Vazqueza, Jude Bellingham zabija za pobjedu Madriđana.

Luka Modrić svih 90 minuta predvodio je Real kao kapetan i odradio je dobru utakmicu.